вологість:
тиск:
вітер:
Тоді світ мовчав, це не має повторитися: українці за кордоном вшанували пам'ять жертв Голодомору
- По всьому світу відбулися акції пам'яті жертв Голодомору, організовані Армією громад України у співпраці зі Світовим Конгресом Українців та Міжнародним центром української перемоги.
- Учасники акцій закликали визнати Голодомор геноцидом українського народу та надати Росії статус держави-терориста.
- Акції пройшли в містах США, Парижі, Батумі, Стокгольмі, Модені, Будапешті, а в Бремені створили інсталяцію з колосками та свічками у вигляді будиночків на карті України.
Люди, які вийшли по всьому світу на акції у пам'ять жертв Голодомору, говорили не тільки про події 1930-х років, передає 24 Канал. Вони нагадували, що велика війна триває уже понад тисячу днів. І світ має схаменутися.
Україна вшанувала пам'ять жертв Голодомору в останню суботу листопада. Ми дедалі більше дізнаємося деталі про страшну історичну правду. Так, в МВС презентували карту на основі документів – на ній показано, в яких регіонах у 1932-1933 роках були випадки канібалізму. І це майже вся Україна .
Дивіться також Український дух не зламати: свічки пам'яті про жертв Голодомору запалили на окупованих землях
Як за кордоном ушанували пам'ять жертв Голодомору
В останню суботу листопада Армія громад України (Communities Army of Ukraine) у партнерстві зі Світовим Конгресом Українців (СКУ) та Міжнародним центром української перемоги (ICUV) провели міжнародну кампанію #WeRememberTerrorFamine. Тисячі українців за кордоном вийшли на центральні площі міст по всьому світу, щоб вшанувати пам'ять мільйонів невинно вбитих українців та нагадати людству про вбивства, які щодня вчиняє Росія в Україні зараз,
– розповіли організатори.
Люди закликали не тільки визнати Голодомор геноцидом українського народу, але й ухвалити на світовому рівні статус Росії як держави-терориста, яка чинить сучасний геноцид.
Акції у пам'ять про жертв Голодомору / Фото надані 24 Каналу
Голова Армії громад України Дмитро Василенко заявив: у питанні вибору між добром і злом, між жертвою і злочинцем не може бути нейтралітету. Україна має отримувати потужну фінансову та військову допомогу без жодних затримок та обмежень, щоб мати змогу ефективно захищати себе. А от Росію слід позбавити будь-яких засобів, які дозволяють їй вести геноцидальну війну проти українців.
"Цивілізований світ змовчав тоді, але не має права робити це знову, інакше чи має право він називати себе цивілізованим? Сьогодні геноцид треба не тільки визнавати, його треба зупиняти!" – сказав співзасновник Армії громад України, відомий український художник Андрій Єрмоленко. Штучний голод убив половину його родини на Сумщині і Чернігівщині.
Акції пройшли у кількох містах США, у Парижі, Батумі, Стокгольмі, Модені, Будапешті.
Дуже креативно підійшли до справи в Бремені. Там не тільки створили гарну та промовисту інсталяцію з колосками, але й запалили свічки у вигляді будиночків. Біля них помітно маленьких людей. Символічний зміст цього повідомлення добре зрозумілий: війна неухильно змінює українців, наше минуле життя тане і щезає. А ще щемкішими були будиночки на великій карті України. Учасники акції поставили свічки-будиночки на точки, де розташовані великі міста.
Вогонь знищує будинки українців: дивіться відео з акції пам'яті Голодомору
Джерело: 24tv.ua (Світ)Новини рубріки
Генерал Бундесверу поскаржився на складність переходу до воєнної економіки
26 листопада 2024 р. 02:55
Байден разом із першою леді відвідають інавгурацію Трампа – Білий дім
26 листопада 2024 р. 02:29
Суд закрив справу проти Трампа щодо спроб скасувати результати виборів 2020 року
26 листопада 2024 р. 02:19