вологість:
тиск:
вітер:
США могли б перевірити THAAD на “Орешнике” — думка
Зібравши “конструктор” з балістичних ракет для удару по Україні, Росія порушила багато міжнародних договорів. І зараз на порядку денному стоїть питання, як захищатись від таких ударів. Тут багато залежить від політичної волі Заходу. Таку думку сьогодні, 26 листопада, в ефірі FREEДОМ висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, говорячи про очікування від засідання Ради Україна — НАТО, ініційованого Києвом після удару експериментальної російської ракети по Дніпру.
“Всі перебирають зараз назви: “Рубеж”, “Орешник”, “Кедр”. На мою думку, важливо звернути увагу на суть. А суть у тому, що з компонентами міжконтинентальних балістичних ракет — там три ступені, бойова частина з індивідуальними головками наведення, яких кілька, може, чотири, може, шість і так далі — вони зібрали як конструктор. Це ракета експериментальна. Вони у процесі, але щоб прискорити розробку та доведення до бойового стану, збирають такий конструктор із різних програм: “Ярс”, “Воевода”, головки самонаведення “Авангард” тощо. Водночас вони порушують міжнародні договори”, — прокоментував гість ефіру.
Він зазначає, хоча удар по Дніпру, ймовірно, був більшою мірою демонстраційним, покликаним здійснити морально-психологічний вплив на українців і на Захід, питання захисту — актуальні.
“Чим ми можемо боротися? Можемо модернізувати “Петріот”, у нього радіус дії по такій ракеті з такою швидкістю не дуже великий. І лише війна чи практика перевірить, наскільки можливо цим комплексом <… > знищувати такого роду ракету. Звичайно, в американців є [протиракетний комплекс] THAAD, на 3 млрд дол., про всяк випадок, який вони могли б перевірити і мати на увазі, здатний/нездатний він виконувати завдання… Вони зараз думають, після заяв відповідних Російської Федерації, з приводу протиракетного комплексу та бази, які є на півночі Польщі. Там є інший засіб протиракетної оборони, але вже вивчають питання американці, бо є відповідні заяви Російської Федерації. Комплекс THAAD — теж оборонний, але тут знову питання сили волі”, — зазначив Романенко.
За його оцінкою, адміністрація США протягом повномасштабного вторгнення РФ в Україну неодноразово демонструвала нерішучість. І зараз важливо, щоб час, що залишився до зміни влади, був максимально використаний для надання допомоги Силам оборони.
Нагадаємо, Київ ініціював проведення сьогодні, 26 листопада, засідання у форматі Україна — НАТО через застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності. Партнерам будуть надані докази та оцінка.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Шольц вважає, що німці також не підтримують передачу Україні ракет Taurus
26 листопада 2024 р. 15:25
Рютте подякував Греції за прискорення підготовки українських пілотів F-16
26 листопада 2024 р. 15:13
Пекін закликає Євросоюз не вводити санкції проти компаній із Китаю за допомогу РФ
26 листопада 2024 р. 15:13