вологість:
тиск:
вітер:
Перемога Джорджеску стала "шоком", проросійський нахил Румунії загрожує проблемами, – Politico
- Перемога проросійського кандидата Келіна Джорджеску у першому турі на виборах у Румунії викликала занепокоєння в ЄС і НАТО через можливий вплив Росії.
- Експерти вважають, що успіх Джорджеску може бути частиною ширшої стратегії Росії щодо ослаблення єдності в ЄС і НАТО, зокрема в контексті підтримки України.
- Результати другого туру виборів у Румунії будуть вирішальними для визначення зовнішньополітичного курсу країни та євроатлантичної єдності.
Успіх проросійського кандидата в президенти Румунії у першому турі став несподіванкою для міжнародної спільноти. Є побоювання, що це вплине на позиції країни в ЄС та НАТО.
Перемога ультраправого Келіна Джорджеску в першому турі президентських виборів може значно вплинути на подальшу політику Румунії. Про це повідомляє 24 Канал , посилаючись на Politico .
Дивіться також Пораховано усі голоси: у другий тур виборів президента Румунії вийшла проєвропейська кандидатка
Чому світ занепокоєний щодо успіхів Джорджеску на виборах
Політик, відомий своїми проросійськими поглядами, здобув несподівано високий результат, випередивши конкурентів і викликавши хвилю дискусій щодо можливого впливу Росії на перебіг виборів.
Джорджеску, який не належить до жодної партії, отримав широку підтримку завдяки активній кампанії в соціальних мережах. Популярність політика, відомого своєю критикою ЄС і НАТО, зростала, попри те, що більшість опитувань не передбачали такого результату. Водночас його перемога викликала побоювання, що Румунія може долучитися до країн, які підтримують проросійські позиції в Європі.
Зверніть увагу! Головна суперниця Джорджеску, реформістка Єлена Ласконі, наголошує, що майбутнє Румунії залежить від рішень другого туру виборів. Вона закликає громадян об’єднатися, щоб не допустити зміни зовнішньополітичного курсу країни.
Експерти застерігають, що успіх Джорджеску може бути частиною ширшої стратегії Росії щодо послаблення єдності в ЄС та НАТО. Схожі зусилля фіксують і в інших країнах регіону, зокрема в Молдові та Грузії. Однак поки Румунія залишається важливим союзником Заходу, зокрема в питаннях підтримки України.
Результати другого туру виборів стануть вирішальними для визначення майбутнього курсу країни. Якщо Джорджеску здобуде перемогу, це може стати серйозним викликом для євроатлантичної єдності.
Джерело: 24tv.ua (Світ)