вологість:
тиск:
вітер:
Зараз немає боєготових систем запуску: ключові проблеми ракети “Томагавк” перерахував авіаексперт
Україна найближчим часом навряд чи отримає ракети середньої дальності типу американської Tomahawk (“Томагавк”), які можуть бити на відстань від 1 тис. до 5,5 тис. км. Більше шансів збільшити арсенал західних ракет малої дальності. Таку думку сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив авіаційний експерт, менеджер авіаційного сектору Богдан Долінце.
Він зазначив, що отримання Україною ракет “Томагавк” істотно б збільшило дальність нанесення ударів по стратегічній військовій інфраструктурі РФ. Це військові підприємства, військові заводи, склади з боєприпасами, системи ППО, штаби координації військ і вузли зв’язку.
“Якщо говорити про можливість передачі Україні ракет середньої дальності, то на сьогодні ситуація виглядає такою, що ймовірність отримання протиракетної системи THAAD набагато вища, ніж можливість отримання ракет середньої дальності. При цьому юридично немає міжнародних обмежень для передачі Україні таких видів озброєнь, зокрема ракет “Томагавк”. Як правило, проблема лежить тільки в політичній площині”, — зазначив Долінце.
Але навіть якби США дали добро на передачу “Томагавків”, то виникне ключова проблема — наявність носія. Для запуску цих ракет використовується або морський старт (а для цього необхідні спеціальні морські судна), або система наземного старту.
“Але ті системи запуску, які були раніше, були знищені та розібрані ще після підписання Договору про нерозповсюдження ракет малої та середньої дальності. Тому на сьогоднішній день у принципі немає боєготових пускових установок, які можна було б передати Україні разом із ракетами “Томагавк”. Тому або потрібно буде створювати нові установки (а це досить тривалий період), або використовувати якісь стаціонарні пускові зупинки на основі тих, які монтуються на кораблях”, — пояснив авіаексперт.
При цьому, на його думку, збільшується ймовірність отримання Україною ракет малої дальності — до 300 км і більше. До такого типу належить, наприклад, ракета класу “повітря — земля” JASSM (“Джасм”), яку можуть запускати винищувачі F-16. Також є можливість отримання ширшого спектра ракет ATACMS (“Атакмс”) з дальністю 300+ км, є версії з дальністю 500 і 800 км.
“Щонайменше хоча б передача цього типу озброєння також наблизила б можливості України щодо впливу на логістичну та критичну інфраструктуру російської військової машини”, — акцентував Долінце.
Також Україна розраховує на нові надходження англо-французьких крилатих ракет “повітря — земля” Storm Shadow/SCALP (“Шторм шедоу”/”Скальп”).
“На складах є певні запаси ракет Storm Shadow/SCALP, які ми вже раніше отримували. Також є можливості з їхнього виробництва. Тому в якійсь кількості Storm Shadow/SCALP ми, швидше за все, отримаємо. Але потрібно розуміти, що ці запаси і виробничі потужності не безмежні. І чим далі, тим складніше буде отримувати певну кількість ракет цих типів”, — уточнив авіаексперт.
Нагадаємо , 26 листопада Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом до країн-членів надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань до 5,5 тис. км. Зокрема, йдеться про американські крилаті ракети Tomahawk (“Томагавк”). Крім того, асамблея Альянсу закликала країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Північноатлантичного блоку і наростити військову, фінансову та гуманітарну підтримку. А також забезпечити своєчасну доставку боєприпасів і сучасних систем озброєння.
Крім того, Україна прагне отримати від США протиракетні системи THAAD, які дозволили б перехоплювати балістичні ракети.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Ізраїль і “Хезболла” досягли угоди про припинення вогню
27 листопада 2024 р. 00:20
Байден розповів, коли відбудеться припинення вогню між Ізраїлем та «Хезболлою»
27 листопада 2024 р. 00:15