Більшість інфлюенсерів у соцмережах поширюють інформацію, не перевіряючи її достовірність – дослідження

27 листопада 2024 р. 04:22

27 листопада 2024 р. 04:22


Більшість блогерів та інфлюенсерів у соціальних мережах діляться зі своїми підписниками інформацією, не перевіряючи її достовірність, йдеться у  оприлюдненому у вівторок новому звіті ООН.

Дослідження, проведене Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), показало, що майже дві третини опитаних творців цифрового контенту (62%) заявили, що не перевіряють достовірність інформації перед тим, як поділитися нею зі своїми підписниками в Інтернеті.

Згідно з опитуванням ЮНЕСКО, близько третини користувачів соцмереж (33,5%) поділилися б контентом, не переконавшись, що вони довіряють джерелу або автору інформації. Лише близько 37% онлайн-інфлюенсерів заявили, що перевіряють контент перед тим, як поширювати його серед своєї аудиторії.

Згідно з дослідженням, популярність, тобто кількість вподобань і переглядів онлайн-контенту, є основним способом, за допомогою якого автори перевіряють достовірність джерела. Понад чотири з десяти творців контенту (41,6%) використовують популярність для оцінки достовірності інтернет-джерела.

Трохи більше 20% авторів визначають достовірність онлайн-ресурсів на основі того, чи поділився ним експерт або друг, якому вони довіряють. Третім найпоширенішим способом – 19,4% – є перевірка репутації видавця або автора. Наявність доказів і документації є лише четвертим згаданим показником достовірності (17%).

«Оскільки аудиторія все частіше звертається до творців цифрового контенту за доступом до інформації, необхідність для них надавати пріоритет точності стає ще більш важливою. Неправдива інформація та дезінформація можуть швидко підірвати довіру, що призведе до скептичного ставлення та зменшення кількості підписників», – пишуть дослідники.

Майже шестеро із 10 авторів, або 58,1%, використовують в якості джерела для контенту особистий досвід і зустрічі. Майже четверо з 10 (38,7%) джерелом інформації назвали власний аналіз або інтерв'ю з людьми, знайомими з темою.

За даними ЮНЕСКО, більшість опитаних творців цифрового контенту (59%) або не знають, або лише чули про правові норми та положення, що стосуються цифрових комунікацій.

Крім того, дослідження виявило кілька проблем, з якими стикаються творці цифрового контенту. Однією з проблем є мова ненависті , з якою стикалися 32% респондентів. Серед тих, хто став мішенню ворожнечі, більшість (31,5%) вирішили її ігнорувати. Лише 20,4% дописувачів повідомили про це в соціальних мережах.

Запитання дослідників про основну мотивацію для створення контенту в соціальних мережах виявило, що найпоширенішою відповіддю є обмін знаннями з іншими (26%). Наступною за вагою мотивацією є отримання доходу (23,8%), а 23,4% сказали, що їх контент покликаний розважати інших користувачів.

13,8% творців контенту головною причиною створення контенту вказали  висловлення думок і емоцій щодо тієї чи іншої теми.

ЮНЕСКО провело дослідження в серпні-вересні цього року серед 500 творців контенту з 45 країн світу, які мали щонайменше 1 000 підписників.

Більшість інфлюенсерів у соцмережах поширюють інформацію, не перевіряючи її достовірність – дослідження

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua