РФ не варто сподіватися на згортання допомоги Києву і свій прорив на фронті на початку 2025 року — аргументи політтехнолога

27 листопада 2024 р. 14:08

27 листопада 2024 р. 14:08


Європа зараз намагається налагодити механізм підтримки України в разі, якщо своє ставлення до Києва з цього питання змінить майбутня адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 листопада, сказав політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

“Зараз Європа намагається налагодити механізм підтримки України в разі, якщо майбутня адміністрація [Дональда] Трампа видозмінить своє ставлення до допомоги Україні або обмежить її. Тому ми бачимо і заяву країн G7 щодо надання Україні кредитної лінії в 50 млрд дол. за рахунок заморожених російських активів. Бачимо й активність у межах коаліції міністрів оборони ключових п’яти європейських держав. Нещодавно вони провели зустріч”, — сказав Постернак.

Він також нагадав, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 25-26 листопада відвідав Італію, де взяв участь у міністерському засіданні “Групи семи”.

“Також нещодавно відбулася зустріч [Андрія Сибіги] з Радославом Сікорським, міністром закордонних справ Польщі. Тобто Європа переживає зараз етап самовизначення своєї майбутньої більш посиленої ролі щодо підтримки України. Це той фактор, який є чітким сигналом Російській Федерації, що сподіватися на згортання допомоги, сподіватися на суттєвий прорив [на фронті] на початку 2025 року Росії навряд чи доведеться”, — акцентував політтехнолог.

Він звернув увагу і на те, що все більше фактів починає з’являтися стосовно удару РФ експериментальною ракетою по Дніпру. І реакція союзників України зовсім не така, на яку очікували в Кремлі.

“Росія виношувала більше інформаційно-психологічні цілі в цій операції, ніж військово-стратегічні. Бажання налякати Захід — це основна мета удару по Дніпру балістичною експериментальною ракетою середньої дальності. Але він привів у дію маховик активності країн НАТО. Нинішні заяви чиновників Альянсу помітно корелюється з колишніми обережними, гнучкими коментарями, репліками. Ми бачимо резолюцію Парламентської асамблеї країн НАТО. У західних ЗМІ все частіше лунає думка про те, що Україну можуть запросити до Альянсу навіть на цьому етапі”, — сказав Постернак.

Гість ефіру наголосив, що країни Заходу діють не за сценарієм Російської Федерації — залякати й обмежити підтримку України, відсторонитися від неї.

“Навпаки, НАТО, переглядаючи свої обережні принципи, поступово йде в бік більшої проактивності. Тому тут операція Російської Федерації мала абсолютно зворотний ефект. І, до речі, це вкотре, скажімо так, вбиває версію російських пропагандистів, які розраховують на певні сценарії поведінки західних еліт. Це свідчить про те, що їхні наміри, цілі не виправдовуються, і залишаються спрямованими лише лише тільки на внутрішню картинку, для пересічного російського обивателя”, — резюмував політтехнолог.

Раніше на спеціальній сесії засідання міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7) в Італії глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що російська агресія становить глобальну загрозу і потребує рішучої відповіді, насамперед через істотне збільшення підтримки України та досягнення миру завдяки силі.

РФ не варто сподіватися на згортання допомоги Києву і свій прорив на фронті на початку 2025 року — аргументи політтехнолога

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua