Про серійне виробництво “Орєшніка” поки що говорити не доводиться — думка Рябих

27 листопада 2024 р. 15:29

27 листопада 2024 р. 15:29


Російський диктатор Путін оголосив, що новій ракеті “Орєшнік” “немає аналогів у світі” і повідомив про її серійне виробництво. Однак такі заяви передчасні. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 листопада, поділився директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

Експерт акцентував, що, кажучи про “Орєшнік”, слід мати на увазі ракетну систему “Кедр”, початки розробки якої лежать у розробці комплексу PC-24 “Ярс”. Тому про “новизну” ракети говорити некоректно.

“Говорячи про “Орєшнік”, яку так назвали у РФ, ми говоримо про ракетну систему “Кедр”, про яку доповіло Головне управління розвідки [Міністерства оборони України, ГУР МО], пояснивши, що “Орєшнік” — це назва науково-дослідної роботи, в рамках якої проводилося розроблення цієї системи. Є ознаки того, що це продовження роботи по ракетній системі РС-26 “Рубіж”, яка раніше створювалася Російською Федерацією на базі ракетної системи РС-24 “Ярс”. Потрібно зазначити, що всі ракетні програми спадкоємні та використовують спільні компоненти. У виробництві та в розробках беруть участь одні й ті самі представники російських конструкторських бюро і виробники. Тому говорити про те, що це щось “нове”, не доводиться”, — сказав Рябих.

Він упевнений, що “постановка на озброєння”, так само як і демонстративне застосування БРСД по українському місту-мільйоннику має інформаційно-пропагандистський підтекст.

“Демонстративна постановка на озброєння цієї ракети призначена саме для інформаційного впливу. Сама постановка будь-якого виробу має проходити низку випробувань. Уперше в історії людства БРСД, що відрізняється від міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) тільки дальністю польоту, була апробована і протестована безпосередньо по українському багатомільйонному місту Дніпро. Таке варварство ще не зустрічалося ніде і ніколи в історії, коли подібні “вироби” тестуються таким чином. Думаю, що світ ще поки що не усвідомив до кінця, що сталося”, — акцентував він.

Як сказав експерт, аналогічні системи ракетних озброєнь, які розроблялися в Радянському Союзі та пізніше, в Росії, проходили безліч випробувань і піддавалися ретельному налагодженню.

“Випробування більшості ракетних систем, які приймалися на озброєння в Радянському Союзі, проводилися тривалий час. Здійснювалося не менше сотні випробувальних пусків, під час яких відбувалося налагодження, усунення недоліків, і вже після цього такі вироби запускалися в серію. Тому ракети, які розроблялися в Дніпрі, ще перебувають на озброєнні ракетних військ стратегічного призначення РФ. Після закінчення гарантійного терміну і після того, як конструкторське бюро в Дніпрі перестало підтримувати ракетно-ядерний арсенал РФ, вони могли сміливо, просто розчерком пера, продовжити термін експлуатації цих ракет ще на 36 років”, — зазначив Рябих.

Військовий експерт упевнений, що ці “показові” випробування не дають можливості говорити про серійне виробництво таких ракет.

“Оголошення про те, що ракета була запущена в серійне виробництво, зроблено після мінімальної кількості випробувань, коли просто переконалися, що вона кудись полетіла, навіть ось за тими картинками, які весь світ міг спостерігати після удару по Дніпру. Фахівці визначили, що випробування не були такими вже успішними, як про це заявляли в Кремлі. Є багато свідчень про те, що вони пройшли не так, як би їм хотілося. Просто для того, щоб показати, що ця програма має якийсь прогрес, оголосили про переведення її на серійне виробництво. Але це не означає, що воно швидко почнеться”, — резюмував гість ефіру.

Як повідомлялося, Україна представила країнам НАТО детальну інформацію про російський удар по Дніпру новою балістичною ракетою 21 листопада.

Про серійне виробництво “Орєшніка” поки що говорити не доводиться — думка Рябих

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua