Розвиток власних ракетних програм допоможе Україні зменшити військовий потенціал РФ — аналіз Рябих

27 листопада 2024 р. 17:15

27 листопада 2024 р. 17:15


Оскільки кількість західних озброєнь, що постачаються країнами-партнерами, обмежена, а дозвіл на їхнє використання наражається на політичні ризики, Україна має зосередитися на виробництві власної далекобійної зброї. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 листопада, поділився директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

Франко-британські крилаті ракети класу “повітря-земля” Storm Shadow/SCALP EG (“Шторм Шедоу”, “Скальп”), що постачаються до України, ніколи не виготовлялися в кількостях, які відповідають реаліям сучасної війни, зазначив експерт.

“Ці ракети не є “гарячими пиріжками”. Їх виготовлено трохи більше ніж 2 тис. за весь час виробництва з кінця 1990-х років минулого століття. Україна може теоретично отримати десь 100-200 Storm Shadow/SCALP EG — цього дійсно мало. На тлі розуміння нашими партнерами всієї складності ситуації та необхідності протидії агресору, зараз виробничі потужності перебувають у робочому стані, йде активне виготовлення цих ракет. У принципі, можна сподіватися на стабільне постачання ракет, але не в таких величезних кількостях”, — сказав Рябих.

Він упевнений, що для України актуальний розвиток власної ракетної програми. Як зауважив експерт, у поточному році в країні було виготовлено близько 100 ракет, і намічено плани на виробництво наступного року до 3 тис. ракет різних типів.

“Оптимізм вселяє те, що зараз, згідно з оцінками, українська оборонна промисловість реалізує свій потенціал із виробництва систем озброєння лише на 30%. Для того, щоб його реалізувати, партнери України підключаються до прямого фінансування закупівель зброї для ЗСУ, вироблених на потужностях української оборонної промисловості. Ініціатором цього стала Данія, до неї приєдналися Швеція, Литва, Латвія, та Естонія. Канада, Швеція та Нідерланди виділили гроші для виробництва безпілотних систем. Виробництво далекобійних видів озброєнь, ракет різних типів, а також безпілотних авіаційних систем дальньої дії має значно зрости наступного року. Це є дієвим шляхом для посилення спроможностей України з завдання ударів углиб Російської Федерації, поряд з отриманням від партнерів тих же ракет Storm Shadow/SCALP EG”, — вважає експерт.

На думку Рябих, удари, подібні до завданого 25 листопада по калузькому приладобудівному заводу “Тайфун”, що випускає ключові компоненти для ракетних комплексів, мають бути демонстрацією можливостей, які отримує Україна щодо зменшення військового потенціалу Російської Федерації.

“Це потрібно робити, не збиваючи ракети над нашими містами, а безпосередньо знищуючи виробництво. Науково-виробниче об’єднання “Тайфун” є безпосереднім виробником систем, що використовуються російськими окупантами для ударів по інфраструктурі України, в тому числі по зернових терміналах. Основним напрямом його діяльності є берегові ракетні комплекси (БРК). Це і комплекс “Бал” для ракет Х-35, і комплекс “Онікс”. Подальше нарощування можливостей України для далекобійних ударів дасть змогу поступово послабити можливості РФ у використанні ось цих озброєнь для терористичних ударів по території держави та насамперед по мирній інфраструктурі нашої країни”, — підсумував гість ефіру.

Як повідомлялося, експерт з національної безпеки Віктор Ягун вважає , що Україна може створювати власні далекобійні ракети, однак для цього необхідна дуже серйозна матеріально-технічна база.

Розвиток власних ракетних програм допоможе Україні зменшити військовий потенціал РФ — аналіз Рябих

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua