РФ і КНДР своїми діями підштовхують Південну Корею переглянути позиції про постачання озброєнь Україні, — Рябих

27 листопада 2024 р. 19:05

27 листопада 2024 р. 19:05


Корейська народно-демократична республіка (КНДР, Північна Корея) розширює виробництво ракет КN-23, якими Росія б’є по Україні. Допомогу КНДР у розширенні виробництва ракет, найімовірніше, надає РФ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 листопада, сказав директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

На думку експерта, Північна Корея і РФ використовують Україну як “випробувальний полігон” для зброї, призначеної насамперед для ударів по сусідах КНДР — Південній Кореї.

“КN-23 — це ракета, над якою північнокорейський режим працює для збільшення своїх потенційних можливостей щодо завдання ударів по своїх сусідах. Полігоном для випробувань цих ракет стала Україна, завдяки співпраці двох терористичних режимів, північнокорейського і московського. Є відомості про те, що росіяни отримали до 70 таких ракет. Однак, їхнє використання не принесло очікуваного ефекту. Принаймні, було відпрацьовано їхнє застосування і тестування в бойових умовах. Більшість із цих ракет не долетіли до цілі, оскільки в їхньому виробництві використовуються компоненти подвійного призначення. Причиною тому слугує нездатність електроніки цивільного і подвійного призначення витримувати ті колосальні навантаження, яким піддаються військові вироби, а також низька протидія засобам радіоелектронної боротьби”, — сказав він.

Рябих також вважає, що Росія використовує Північну Корею як майданчик для виробництва боєприпасів.

“Північнокорейський режим перебуває під довгостроковими міжнародними санкціями, але все ще може виробляти таке озброєння і планує розширювати виробництво. Я не виключаю, що це може бути пов’язано з безпосереднім фінансуванням РФ, яка останнім часом використовує Північну Корею як виробничий майданчик. Фахівці зазначають, що ракети КN-23 Північна Корея, з великою ймовірністю, змогла виробляти та розробити не без допомоги тієї ж Москви”, — зазначив експерт.

Своїми діями Москва і Пхеньян підштовхують Південну Корею до перегляду позиції щодо постачання озброєнь в Україну, вважає Рябих.

“Тут є великі перспективи, на тлі істерики з боку Москви, де вже погрожують пальчиком про те, що якщо Південна Корея постачатиме Україні озброєння, то станеться непоправне. Потрібно зазначити, що яскрава і демонстративна співпраця московського і пхеньянського режимів не могла не пройти непоміченою з боку Сеула. Саме Москва підштовхує Південну Корею до того, щоб вона розширила співпрацю з Україною”, — зазначив він.

Експерт упевнений, що в України й Південної Кореї виникають великі перспективи співпраці у військово-технічній сфері.

“Південна Корея є виробником великої кількості дієвих озброєнь, які можуть бути залучені в умовах війни РФ проти України. Південна Корея зараз виходить на позиції п’ятого у світі виробника новітніх і сучасних озброєнь. Виникають великі перспективи співпраці у військово-технічній сфері двох країн. Це, зокрема, обмін технологіями, які є в України та Південної Кореї, обмін інформацією, щоб зробити системи озброєння більш дієвими в сучасних умовах застосування високотехнологічних засобів, таких як безпілотні системи, системи розвідки, аналізу та обробки інформації”, — підсумував гість ефіру.

Як повідомлялося, міністр оборони України Рустем Умеров зустрівся сьогодні, 27 листопада, з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем у Сеулі.

РФ і КНДР своїми діями підштовхують Південну Корею переглянути позиції про постачання озброєнь Україні, — Рябих

Джерело: uatv.ua (Світ)