вологість:
тиск:
вітер:
Ціни зростають, а рубль падає: війна проти України веде Росію до економічного краху (ВІДЕО)
Політика Центрального банку Росії веде економіку до стагфляції, що поєднує уповільнення економічного зростання і високу інфляцію, попереджають аналітики. Глава Центробанку Ельвіра Набіулліна виступила на захист фіскальної політики держави та пообіцяла зниження темпів інфляції в найближчому майбутньому. Економісти не бачать причин для такого оптимізму, вони впевнені, що Кремль підриває фінансове становище росіян, повідомляє FREEДОМ .
У Росії стрімко зростають ціни на продукти першої потреби — молоко, картоплю і вершкове масло. Власники магазинів скаржаться на різке зростання крадіжок і наймають додаткову охорону. Тепер у популярних мережах супермаркетів у спеціальні захисні пластикові контейнери упаковують уже не тільки делікатесну ікру, а й вершкове масло. Річ у тім, що з 1 жовтня 2024 року одразу кілька великих виробників вершкового масла скоротили постачання продукції в торгівельні мережі через дефіцит сировини. Як результат, вартість товару різко зросла. Віцеспікер Держдуми навіть запропонував запровадити ручне регулювання цін на продукти у зв’язку з різким подорожчанням. Щоб хоч якось утримати зростання інфляції в країні, Центральний банк підвищив ключову ставку до 21% у жовтні 2024 року. Утім, глава Центробанку Набіулліна не відкидає, що в грудні ключову ставку можуть укотре підвищити.
“Більшість експертів упевнені, що ми наступного року побачимо підвищення ставки ПДВ, це цілком можливо. Вона і зараз могла б бути вищою відсотка на два, тому що податок на додану вартість дає практично 40% надходжень до федерального бюджету. Інших способів немає, як девальвація рубля, підвищення податків ну і, можливо, вилучення грошей населення. Але це останнє рішення, воно не виключене, воно можливе. Найімовірніше, буде підвищення всіляких податків, а потім можуть дістатися і до заощаджень населення”, — висловив думку доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц.
Російський ринок нерухомості теж переживає важкі часи. Підвищення ключової ставки призвело до різкого подорожчання іпотечних кредитів. У результаті іпотека стала фактично недоступною. Будівництво заморожують, а квадратні метри в новобудовах не продаються. У зв’язку з цим різко пішли вгору ціни на оренду житла. І такі кризові явища фахівці фіксують у багатьох сферах російської економіки. Перспективи для Москви похмурі, впевнені в Білому Домі.
“Саме так працюють обмеження на рух капіталу, перетворення енергопостачань на зброю. До цього призводить і нарощування бюджетних видатків до найвищих показників пострадянських часів, щоб живити військову машину”, — під час виступу в аналітичному центрі OMFIF заявив заступник радника президента США з національної безпеки Даліп Сінгх.
Санкції щодо країни-агресора лише посилюють проблеми російської економіки, підкреслюють експерти. Нові обмеження США проти “Газпромбанку”, а також ще кількох десятків фінансових установ можуть закрити єдиний спосіб, яким європейські споживачі платять за російські енергоносії, пише Reuters. У Казначействі США також попередили про санкції для тих, хто працюватиме з російською системою передачі фінансових повідомлень.
“Яйця і масло здадуться дитячим лепетом, буде набагато масштабніше явище. Санкції, які США запровадили минулого тижня щодо “Газпромбанку” та інших структур, які допомагали забезпечувати всілякий експорт, насамперед до Європи, закривають фактично легальний експорт енергоресурсів до Європи. Залишається Китай, залишається Індія. Але попит у 2025 році на енергоресурси, зокрема на російські, очікується нижчий, і якщо в компаній буде вибір — потрапити під американські санкції або купити на 3-5 дол. за барель дорожче, але в благонадійних арабських, норвезьких постачальників, вони віддаватимуть перевагу все-таки другому варіанту”, — пояснив економічний оглядач і публіцист Максим Блант.
Після того, як Мінфін США оголосив про нові санкції, “Газпромбанк” попередив клієнтів, що тепер карти UnionPay не діють за кордоном. Це була єдина міжнародна платіжна система, яка ще працювала в Росії.
“Адміністрація Байдена у свої останні тижні швидко діє, щоб запровадити додаткові санкції паралельно з наданням додаткового військового обладнання для України та усуває бар’єри для використання Україною цього обладнання, як, наприклад, застосування ATACMS”, — цитує колишнього координатора санкційної політики Державного департаменту США Деніела Фріда видання “Голос Америки”.
Новий санкційний пакет США, який включає обмеження щодо “Газпромбанку” та інших російських фінустанов, відчутно вдарив по обороту російських банків у доларах, кажуть експерти. Вони впевнені, що це не останні обмежувальні заходи, які Білий Дім планує оголосити до закінчення каденції Джо Байдена.
Новини рубріки
У Сеулі стався найсильніший за 117 років снігопад
27 листопада 2024 р. 22:53
З початку року виробництво сталі в Росії впало на 7%
27 листопада 2024 р. 22:53