Китаю загрожують санкції за допомогу Росії — подробиці

27 листопада 2024 р. 22:40

27 листопада 2024 р. 22:40


Запровадити санкції щодо китайських компаній, які допомагають Росії в розробленні та виробництві ударних дронів, пропонують у Єврокомісії. У межах 15-го пакета обмежень Брюссель може внести до санкційних списків понад 50 фізичних і приблизно 30 юридичних осіб із Росії та Китаю, повідомляє FREEДОМ .

Єврокомісія пропонує внести до нового 15-го санкційного пакета Євросоюзу низку російських військових компаній і китайських фірм, які допомагають федерації розробляти та випускати ударні безпілотники, зокрема постачають двигуни та інші компоненти.

“Згідно з документами, ЄС також запропонував включити до програми санкцій громадянина Китаю, який контролює компанію, що порушила торгівельні обмеження ЄС; фірму, що базується в Гонконзі та постачала російським військовим компаніям заборонені мікроелектронні компоненти; і посадовців Міноборони Північної Кореї, причетних до рішення країни направити війська для надання допомоги Росії”, — повідомляє Bloomberg.

Ще в липні 2024 року Bloomberg писав про те, що китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранський Shahed-136. Пізніше, у вересні, Reuters із посиланням на зовнішньополітичну службу ЄС повідомив, що Росія запустила в Китаї програму з розробки та виробництва ударних дронів великої дальності для війни проти України.

“Цікавий момент, що Єврокомісія і взагалі керівництво європейських країн готові говорити про це публічно і готові робити якісь дії. Якщо європейські країни введуть санкції проти китайських компаній, я думаю, що Пекіну доведеться шукати якісь способи протидії. Але протидія буде, перш за все, силова, тому що Китай теж має важелі впливу на європейські країни, зокрема, та сама Німеччина, німецькі заводи, які працюють у Китаї. Але загалом Китай набагато сильніше залежний від співпраці із Заходом, ніж сукупно західні країни”, — пояснив академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий.

Інформація про введення санкцій щодо китайських компаній з’явилися на тлі зустрічі в Італії міністрів закордонних справ країн “Групи семи” (G7). На порядку денному — посилення тиску на Китай за його підтримку Росії. Утім, Пекін партнерство з Москвою у військовій сфері заперечує. Сі Цзіньпін неодноразово критикував західні санкції щодо країни-агресора і заявляв, що не постачатиме летальну допомогу жодній зі сторін.

“Ми ніколи не постачали жодної зброї та суворо контролювали товари подвійного призначення, включно з експортом безпілотників. Ми вживемо необхідних заходів для захисту законних прав та інтересів китайських підприємств”, — цитує видання Bloomberg прессекретарку Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін.

США в жовтні 2024 року вперше оголосили про санкції щодо Китаю. Найближчим часом Вашингтон займе ще більш жорстку позицію, вважають експерти.

“З нового року ми побачимо більш жорсткі взаємодії між Китаєм і США, перш за все в економічній площині, тому що Трамп публічно неодноразово обіцяв введення й експортних мит, і введення номенклатури тиску на Китай. І тут, найімовірніше, загальна ситуація для Китаю погіршуватиметься”, — висловив думку Олексій Полегкий.

У Комітеті Палати представників Конгресу США заявили, що з 2020 року Гонконг перетворився на центр фінансових злочинів для авторитарної осі Китаю, Ірану, Росії та Північної Кореї. Йдеться про надання Росії доступу до заборонених західних технологій, створення підставних компаній для купівлі забороненої іранської нафти, а також допомоги в торгівлі золотом із Росії.

Китаю загрожують санкції за допомогу Росії — подробиці

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua