У резолюції Парламентської асамблеї НАТО немає прямого запрошення України до Альянсу — причину назвав Попов

27 листопада 2024 р. 23:07

27 листопада 2024 р. 23:07


На Парламентській асамблеї НАТО підтримали один із ключових пунктів плану перемоги України про розміщення стратегічних пакетів допомоги. Проте прямого заклику про запрошення Києва до Альянсу не прозвучало. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Парламентська асамблея НАТО, як і інші парламентські асамблеї, — це своєрідний клуб, до якого входять члени національних парламентів. І вони після засідання асамблеї роз’їжджаються у свої столиці, зустрічаються з урядом, виступають у своїх парламентах і передають їм цю резолюцію. Тобто безпосереднього ефекту [від ухваленої резолюції] вже завтра не буде, але це ще один крок для того, щоб домагатися наших цілей”, — пояснив Попов.

Він акцентував, що своїм голосуванням за резолюцію Парламентська асамблея НАТО фактично підтримала третій пункт плану перемоги Володимира Зеленського, який передбачає розміщення на території України комплексного неядерного стратегічного стримувального пакету, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої військової загрози з боку Росії.

“Спочатку це було на рівні формулювання. Потім були витоки, що мається на увазі насамперед розміщення на території України ракет типу “Томагавк”, можливо, розміщення на військових базах із військовослужбовцями країн НАТО. І перша реакція, як зазвичай, була дуже складною. А тепер це положення є частиною резолюції Парламентської асамблеї НАТО. Тому не виключено, що за кілька місяців це вже буде обговорюватися на технічному рівні — як, коли, куди завозити та в якій області [України] будувати цю базу. Ось так і працює дипломатія, так вона домагається, здавалося б, недосяжних цілей”, — пояснив експерт.

Також у резолюції відображено заклик до урядів і парламентів держав-членів Альянсу наростити політичні та практичні зусилля, щоб допомогти Україні отримати запрошення і якомога швидше стати 33-м членом НАТО.

“Насправді резолюція хороша. Там згадані всі програми допомоги Україні, всі треки, за якими ми працюємо з НАТО. Там згадана і формула миру, і план перемоги. Але ось щодо членства в НАТО, у резолюції зробили досить складну конструкцію: докласти всіх зусиль для того, щоб переконати, і щоб Україна отримала запрошення. Тобто явно були голоси скептиків, тому що прямого заклику — давайте дамо Україні запрошення до НАТО — не прозвучало. Тобто цей бар’єр ще не пройдено. Проте курс України щодо членства в НАТО зберігається “, — сказав Попов.

Нагадаємо , 26 листопада Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом до країн-членів надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань до 5,5 тис. км. Зокрема, йдеться про американські крилаті ракети Tomahawk (“Томагавк”). Крім того, асамблея Альянсу закликала країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Північноатлантичного блоку і наростити військову, фінансову та гуманітарну підтримку. А також забезпечити своєчасну доставку боєприпасів і сучасних систем озброєння.

У резолюції Парламентської асамблеї НАТО немає прямого запрошення України до Альянсу — причину назвав Попов

Джерело: uatv.ua (Світ)