Закриття двох відомих лондонських ринків покладе край тисячолітній традиції (ВІДЕО)

28 листопада 2024 р. 09:21

28 листопада 2024 р. 09:21


Два найвідоміші лондонські ринки — один рибний, другий м'ясний — закриються найближчими роками, поклавши кінець традиціям, які сягають середньовічних часів.

У середу корпорація лондонського Сіті, що управляє історичним центром столиці, подасть до парламенту законопроєкт про припинення повноважень з управління рибним ринком Біллінгсґейт і м'ясним ринком Смітфілд, які в тій чи іншій формі існують з XI століття.

Це сталося через день після того, як корпорація вирішила відмовитися від перенесення ринків у новий комплекс, розташований на схід від Лондона в Дагенхемі. Корпорація відмовилася від запланованого переїзду через зростаючі витрати, спричинені як нещодавньою інфляцією, так і збільшенням вартості будівництва, яка наразі становить близько 1 мільярда фунтів стерлінгів (1,25 мільярда доларів).

Натомість, згідно з новою угодою з ринковими торговцями, корпорація надаватиме фінансову компенсацію та консультації. У торговців є трохи часу, щоб вирішити, що робити, а операції триватимуть щонайменше до 2028 року.

«Це рішення — нова позитивна глава для Смітфілдського і Біллінгсгейтського ринків, оскільки воно дає торговцям можливість будувати стійке майбутнє в приміщеннях, що відповідають їхнім довгостроковим бізнес-цілям», — сказав Кріс Гейворд, голова правління корпорації лондонського Сіті. «Відсторонившись від безпосередньої роботи на ринку, ми допоможемо створити можливості для самостійного процвітання цих підприємств».

Тепер торговці вирішуватимуть, як їм перебратися в будь-яке місце Лондона, можливо, самостійно або в складі груп. Але тепер їхнє нове робоче місце буде позбавлене старовинних традицій.

Пітер Екройд, який написав 2000 року фундаментальну книжку «Лондон: Біографія» 2000 року, каже, що рибний ринок Біллінгсгейт сягає корінням початку XI століття, до того як Вільгельм Завойовник прийшов зі своїми нормандськими військами до Англії, щоб покласти край саксонським часам. Смітфілд, побудований відразу за старою римською стіною, став місцем продажу коней, овець і великої рогатої худоби наприкінці того ж століття.

Екройд описує, як упродовж сотень років Смітфілд і Біллінгсґейт, а також інші ринки, де продавали квіти, фрукти, овочі та свійську птицю, були вплетені в тканину лондонського життя, хоча часто були відомі пияцтвом, загальним розгулом і насильством.

Великий британський письменник Чарльз Діккенс описував Смітфілд, наприклад, як осередок «бруду і трясовини», у романах «Олівер Твіст» і «Великі надії».

З появою харчових стандартів і регулярних реконструкцій ринки перестали бути такими, як у середньовічні часи. Але насувалася чергова дорога перебудова. Будинки Смітфілда відносяться до вікторіанської епохи з деякими змінами і постраждали від великої пожежі 1958 року, тоді як Біллінгсгейт перебуває на своєму теперішньому місці в лондонському Доклендсі з 1982 року — у районі, який тоді був закинутий, а зараз у ньому височіють вежі фінансового району Канарі-Уорф.

На місці Біллінгсгейта планується побудувати 4 000 нових будинків, а Смітфілд стане культурним центром, де розміститься новий Лондонський музей.

Закриття двох відомих лондонських ринків покладе край тисячолітній традиції (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua