вологість:
тиск:
вітер:
Новий пакет санкцій ЄС буде націлений на тіньовий флот Росії — розбір економіста
Європейський Союз проаналізував методи обходу Російською Федерацією введених обмежень на торгівлю енергоносіями та готує відповідь на них. Про те, що увійде в новий, 15-й пакет санкцій від ЄС, і з чим пов’язані складнощі в його ухваленні, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
На думку економіста, ЄС інертніший в ухваленні санкційних обмежень, ніж, зокрема, Великобританія. Причиною цього є досить громіздка машина європейської бюрократії.
“Європа тільки збирається вводити в 15-му пакеті обмеження на тіньовий танкерний флот [РФ]. На жаль, так вибудовуються всі санкційні пакети, які складно вводяться, довго аналізуються. Потім створюються органи, що контролюють виконання обмежень і їх обхід. Тоді європейці формують новий пакет, де враховані шляхи обходу. Усе це робиться дуже довго. Європейські бюрократія і порядок на сьогоднішній момент передбачають тривале обговорення подібних речей”, — сказав економіст.
Він нагадав, що за 2024 рік Євросоюз ухвалив лише два пакети санкцій. Пендзин не виключає, що 15-й затвердять уже 2025 року, пов’язавши його з третьою річницею повномасштабної війни РФ проти України.
Економіст також наголосив, що в ЄС ухвалення санкційних обмежень вимагає одностайності від усіх сторін. Однак у питанні обмежень на торгівлю танкерною нафтою заперечень не буде, вважає він.
“ЄС ухвалює всі санкційні рішення тільки стовідсотковим консенсусом. Якщо якась із країн виступає проти, починаються пошуки компромісів. Щодо танкерної нафти, я думаю, ні в кого жодних заперечень не виникне. Перші консультації щодо 15-го пакета показали, що поки серйозних заперечень немає”, — зазначив експерт.
На його думку, заперечення будуть відсутні, оскільки окремі країни ЄС досі продовжують отримувати російську нафту нафтопроводами.
“Європа продовжує купувати в Росії нафту, яка йде трубопроводом “Дружба”, що проходить зокрема територією України. Словацькі та угорські нафтопереробні компанії “сидять” на цьому нафтопроводі. Це угорська група MOL і словацька Slovnaft — дочірній підрозділ. Тому, коли ухвалювали шостий, а потім восьмий пакет санкцій, що визначили майбутнє російської нафти, санкційні обмеження було запроваджено виключно на танкерну нафту. Коли ми говоримо про єдність Європи, потрібно розуміти, що кожен захищає власні національні інтереси”, — резюмував Пендзин.
Нагадаємо, Велика Британія ввела санкції щодо 30 суден російського тіньового флоту.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
“Томагавк” проти “Орешника”: чи отримає Україна ракети середньої дальності
28 листопада 2024 р. 16:22
“Хороший хід”: ідею проведення прямих переговорів Трампа з Кім Чен Ином оцінив Попович
28 листопада 2024 р. 16:22
Книга рекордів Гіннеса обрала нового найстарішого чоловіка у світі: скільки йому років (фото)
28 листопада 2024 р. 16:12