вологість:
тиск:
вітер:
Чи зможе Путін вдарити ядеркою: розвідка США оцінила загрозу
- Розвідка США вважає, що ризик ядерного удару з боку Росії залишається малоймовірним, попри погрози Путіна.
- Росія може здійснювати саботаж європейських цілей та використовувати інші засоби, такі як диверсії та кібератаки, для тиску на Захід.
- Занепокоєння щодо ядерної ескалації виявилися перебільшеними, але загальна ситуація в Україні залишається небезпечною.
Путін продовжує залякувати світ ядерним ударом, а особливо після рішення США дозволити Україні обстрілювати російські території. Однак цей дозвіл не збільшив ризику ядерної атаки.
Вона залишається малоймовірною, попри всі "дедалі войовничіші заяви" російського диктатора. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на джерела Reuters .
Дивіться також Сценарій Третьої світової: що станеться, якщо Росія використає ядерну зброю
Чому Росія не здійснить ядерний удар
Попри те, що розвідка США вважає ядерний удар малоймовірним, там відзначають, що Росія може розгорнути кампанію саботажу проти європейських цілей, щоб посилити тиск на Захід.
Зокрема, запуском нової балістичної ракети "Кедр" 21 листопада Росія намагалася попередити Вашингтон та його союзників, однак на дозвіл США бити вглиб російської території це не вплинуло.
"Деякі офіційні особи тепер вважають, що занепокоєння ескалацією, включно з ядерними побоюваннями, були перебільшеними, але наголошують, що загальна ситуація в Україні залишається небезпечною і що ядерна ескалація не виключена", – пише Reuters.
Проблемою також залишається те, що Росія шукатиме інші приховані способи помститися Заходу, і це "викликає занепокоєння".
Ядерною загрозою непокоїлися у Європі ще у 2022 році, однак у багатьох переживання зникло, бо Путін не реагував на свої погрози. А тепер там вважають, що Москва навряд чи піде на такий крок – частково через те, що вона "не забезпечує чіткої військової вигоди". У розвідці описали такий крок як крайній засіб. Поки що Кремль вдається до інших дій, зокрема, диверсій та кібератак.
Джерело: 24tv.ua (Світ)"Враховуючи ранні оцінки розвідки, які применшували ризик ядерної ескалації, ядерні побоювання були перебільшеними, і рішення дозволити ширше використання ATACM було прийнято надто пізно", – сказав високопоставлений чиновник США.
Новини рубріки
Воювала на боці "ДНР" з 2014 року: як виглядає могила терористки-зрадниці Ольги Качури
28 листопада 2024 р. 18:30
Ув'язнений депутат закликав зупинити війну із зали суду в Росії
28 листопада 2024 р. 18:23
Збивають російські дрони: українські зенітники захищають небо на Вовчанському напрямку (ВІДЕО)
28 листопада 2024 р. 18:10