У Баку відбувся кліматичний саміт — підсумки для України (ВІДЕО)

28 листопада 2024 р. 19:59

28 листопада 2024 р. 19:59


Кліматичний саміт COP29 затвердив фінансування — 300 млрд доларів на рік на захист клімату. Результати COP29 відкривають нові шляхи для фінансування українських кліматичних проєктів, наголосила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Грінчук. На конференції в Баку українська делегація оприлюднила статистику воєнних злочинів країни-агресора проти довкілля України, повідомляє FREEДОМ .

За тисячу днів повномасштабної війни Росія завдала природі України збитків, які оцінюються в 71 млрд доларів. Дії країни-агресора — це справжній екоцид, наголосила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України у виступі на саміті СОР29.

“Ми намагаємося скоротити викиди CO2 та реалізувати нашу кліматичну політику. Але водночас ми маємо щоденні вибухи, щоденні лісові пожежі, щоденне забруднення наших водних та земельних ресурсів. У нас дедалі більше забруднень, дедалі більше викидів. Росія допомогла нам відмовитись від вугілля, тому що вони знищили майже всю нашу теплову генерацію… І тепер ми розуміємо, що нам потрібно побудувати децентралізованішу, стійкішу енергетичну систему. І найкраще рішення тут — це малі відновлювані джерела енергії”, — заявила міністерка захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Світлана Грінчук.

Результати російської агресії в Україні, докази злочинів російської армії — все це українська делегація показала учасникам всесвітньої кліматичної конференції СОР29. Серед гостей українського павільйону були міністерка енергетики США Дженніфер Малхерн Гренхолм, помічник державного секретаря США з енергетичних питань Джеффрі Паєтт, міністерка з питань клімату Великобританії Керрі Маккарті. Усі вони отримали перелік запропонованих Україною кроків, які призведуть до покарання агресора та допоможуть відновленню України. Авторка ідеї презентації та керівниця проєкту Олена Романюкова зазначила, що під час створення VR-контенту використали фото- та відеоматеріали з постраждалих регіонів України.

Україна вже втретє представила на полях конференцій ООН щодо змін клімату свій павільйон.

“Ми зібрали понад 30 інтерв’ю світових медіа, провели понад 50 заходів у нашому павільйоні. А оглянули весь павільйон, за нашими підрахунками, майже 7 тис. відвідувачів. Ми вважаємо, що це значне досягнення, бо для України важливо бути голосом та постійно говорити про те, що відбувається у нашій країні. І є низка наших партнерів, з якими ми також проводили зустрічі, які, зокрема, ще раз побачивши, яка ситуація в країні, готові приєднатися до підтримки України, готові приєднатися до відновлення України”, — наголосила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхімчук.

На Кліматичному саміті український павільйон виконував завдання щодо залучення міжнародних партнерів до відновлення України. Вісім провідних українських “зелених” стартапів презентували свої інноваційні технології на COP29 у Баку.

На полях саміту обговорили один із пунктів формули миру України — екологічну безпеку.

“Дуже велика кількість людей взяла участь у цьому заході. Це і міністри інших країн, і посли. І ми почули не просто слова, а й певні заяви щодо конкретних дій, якими наші партнери готові допомогти у відновленні нашої країни. І насамперед це “зелене” відновлення нашої країни. Тому ми вже в межах пункту 8-го формули миру говорили про формування певних принципів “зеленого” відновлення та почули добрий фідбек від партнерів”, — сказала Ольга Юхімчук.

У Баку Україна представила основні елементи оновленої Стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Вона, як зазначили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, повністю відповідатиме цілям та політиці Європейського Союзу та Паризької угоди. Документ передбачає застосування “зелених” технологій у всіх секторах економіки.

У Баку відбувся кліматичний саміт — підсумки для України (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua