Переговори про КНДР і зброю: підсумки візиту міністра оборони України до Південної Кореї (ВІДЕО)

28 листопада 2024 р. 21:20

28 листопада 2024 р. 21:20


27 листопада міністр оборони України Рустем Умєров відвідав Сеул. Він провів переговори з президентом Республіки Корея (Південна Корея), радником із національної безпеки та міністром оборони країни. Обговорили постачання озброєння з Північної Кореї до РФ і відправку військ КНДР для участі у війні Росії проти України, а також подальші кроки зі зміцнення безпеки, повідомляє FREEДОМ .

Південна Корея не виключає можливості поставок зброї в Україну, заявив президент Юн Сок Йоль. Сеул є одним із провідних виробників озброєнь, але не постачав їх країнам у стані війни. Однак після того, як Північна Корея (КНДР) відправила війська для участі у війні Росії проти України, ситуація може змінитися.

“Залежно від рівня залученості Північної Кореї ми будемо поступово коригувати нашу стратегію підтримки. Це означає, що ми не виключаємо можливості надання озброєння. Насамперед ми віддамо перевагу оборонній зброї”, — сказав президент Республіки Корея.

Останніми тижнями дипломатичний діалог Києва і Сеула активізувався. 25 листопада в Італії на засіданні міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7) глава МЗС України Андрій Сибіга провів зустріч зі своїм колегою з Південної Кореї.

“У мене була плідна зустріч із міністром закордонних справ Республіки Корея Чо Те Юлем. У світлі загальних викликів безпеці, що виникають унаслідок поглиблення зв’язків між Росією і КНДР, ми обговорили розширення співробітництва в низці галузей. Безпека в Європі та Південно-Східній Азії тісно взаємопов’язана”, — повідомив Сибіга.

27 листопада Південну Корею відвідав глава українського оборонного відомства Рустем Умєров. Він зустрівся з президентом, його радником з безпеки та міністром оборони Південної Кореї.

“Повідомив про факти участі 12-тисячного контингенту військових із Північної Кореї у складі російської армії. Війська КНДР не тільки надають техніку і людей, а й активно підтримують удари по енергетичній інфраструктурі України. Для Республіки Корея ці дії становлять серйозну загрозу, адже північнокорейські війська отримують досвід ведення бойових дій, який у майбутньому може створити додаткові виклики безпеці в регіоні”, — зазначив Умєров.

Експерти наголошують на стратегічній важливості візиту глави Міноборони України.

“Прорубати вікно в Азію нам дуже важливо. Тому візит Умєрова зі стратегічного погляду — це не тільки спроба налагодити контакти, а й здійснити цей азійський прорив. Тому що за Південною Кореєю — Японія. За Японією — інші держави, арабські держави, які могли б переглянути свої взаємодії з Україною в бік більшої військової кооперації”, — вважає політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

За інформацією видання The Korean Herald, Україна і Південна Корея домовилися про продовження обміну розвідданими щодо ситуації з перекиданням військ КНДР на територію Росії. Про прогрес у питанні надання військової допомоги Україні поки не повідомляють. Експерти вважають, що Сеул утримається від публічних заяв із цього питання до інавгурації Дональда Трампа на посаду президента США, яка відбудеться 20 січня 2025 року.

“Після перемоги Трампа Південна Корея, яка є союзником Дональда Трампа, хотіла б чітко бачити програму українського напрямку політики нової адміністрації Трампа. Поки що її немає, є лише домисли західних медіа, які, природно, навряд чи відповідають адекватній картині, яка може бути після того, як Трамп набуде повноважень президента США”, — зазначив Олег Постернак.

Раніше в південнокорейських ЗМІ з’явилася інформація про те, що уряд у Сеулі веде переговори з парламентом щодо відправки групи військових спостерігачів в Україну. Вони мають аналізувати тактику військ КНДР. Міністр оборони Кім Йон Хьон переконаний, що такі дії мають важливе значення для національних інтересів Південної Кореї.

Переговори про КНДР і зброю: підсумки візиту міністра оборони України до Південної Кореї (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua