вологість:
тиск:
вітер:
Українські “вампіри” вдосконалюють майстерність: репортаж із Харківського напрямку фронту (ФОТО, ВІДЕО)
На Харківському напрямку, неподалік лінії фронту, військовослужбовці 22-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) демонструють високу майстерність у використанні сучасних безпілотних авіаційних комплексів. Їхнім головним “зброєносцем” у небі є унікальний ударний дрон Vampire (“Вампір”), що вже став символом ефективності та точності українських операторів, повідомляє FREEДОМ .
Оператори ударних безпілотників готуються до чергового повітряного бою. Запускатимуть у небо гексакоптер українського виробництва “Вампір”. Цей апарат здатний не тільки проводити розвідку, а й завдавати прицільних ударів по позиціях противника, що значно підвищує ефективність бойових дій.
“Його вантажопідйомність — 15 кг, дальність польоту — до 10 км”, — уточнює командир відділення 22-ї ОМБр із позивним “Спарта”.
На полігоні, розташованому в безпосередній близькості від зони бойових дій, пілоти “Вампірів” проводять тренувальні польоти, імітуючи реальні бойові завдання. Працюють на посилених антенах, якими військові вдосконалюють дрони. Так, кажуть, більше шансів зберегти апарат.
“Навіть якщо дрон втратить зв’язок, телеметрію, все відіб’є, в нього в алгоритмі польоту забито повернення додому — на точку зльоту. Оскільки в нього будуть супутники, то він просто вийде [із зони відсутності зв’язку з оператором], а коли він підлетить, тоді вже його пульт підхопить”, — пояснює “Спарта”.
“Спарта” захищати Україну пішов із перших днів повномасштабної війни. Рік був у піхоті під Авдіївкою. Там отримав перші навички пілота БпЛА. Вони стали в пригоді “Спарті” надалі, коли потрапив до 22-ї бригади.
“Як це відбувалося? Казали: “Спарта”, ти молодий, ось тобі дрон, сам розберешся, ми в тебе віримо. Ось так воно і відбувалося, само собою, шишки набивалися”, — згадує він.
Удосконалені навички дозволили бійцям 22-ї бригади взяти участь у наступі ЗСУ в Курській області. Атаку контрольно-пропускного пункту в Суджі також здійснювали бійці 22-ї бригади. Усе це за допомогою “Вампіра”.
“Був уражений особовий склад, по піхоті та по будівлях працювали”, — уточнює військовослужбовець 22-ї ОМБр із позивним “Шеф”.
Аби ще точніше виконувати бойові завдання, пілоти дронів відпрацьовують складні маневри в повітрі, проводять тренування з прицільного скидання боєприпасів та оперативної реакції на загрози з боку систем ППО противника.
Завдяки постійному тренуванню та впровадженню нових технологій, українські воїни продовжують тримати оборону та наближати перемогу на кожній ділянці фронту.
Новини рубріки
В Іспанії затримали наркодилерів, які використовували українські дрони для перевезення наркотиків
28 листопада 2024 р. 22:51
У Грузії спалахнули протести після замороження владою інтеграції в ЄС (фото)
28 листопада 2024 р. 22:30