вологість:
тиск:
вітер:
У Грузії спалахнули протести після замороження владою інтеграції в ЄС (фото)
У четвер ввечері, 28 листопада, біля центрального офісу керівної партії "Грузинська мрія" та будівлі парламенту Грузії в Тбілісі зібралися стихійні мітинги. Приводом стала заява прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе, який повідомив, що влада Грузії відмовляється від переговорів про вступ до Європейського Союзу до 2028 року.
Про це повідомляє "Эхо Кавказа".
Протестувальники заявляють, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення європейської інтеграції. За їхніми словами, подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.
Акцію протесту було організовано через соціальні мережі. Паралельно президент Саломе Зурабішвілі провела екстрені консультації з дипломатичним корпусом та опозицією, після яких виступила із заявою.
Фото: "Эхо Кавказа"
Грузія заморозила євроінтеграцію: що відомо
28 листопада Грузія відмовилася від перемовин щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Також уряд країни на цей період відмовляється від будь-яких бюджетних грантів з боку економічно-політичного блоку.
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив: "Ми ухвалили рішення не ставити на порядок денний питання про відкриття переговорів із Європейським Союзом до кінця 2028 року" .
Своєю чергою спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі вже засумнівався у користі вступу держави в ЄС. За інформацією NewsGeorgia, спікер парламенту наголосив, що членство Грузії в блоці нібито стане причиною "обмежень" у різних сферах, включно з втратою економічних можливостей та "крах виноробної галузі".
Кобахідзе також вважає, що кінець 2028 року — це той термін, коли Грузія буде готова, насамперед економічно, щоб розпочати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2030 року.
Раніше повідомлялось, що у зв’язку з фактичною відмовою від демократії Європейський Союз заморозив для Грузії допомогу на загальну суму 121,3 мільйона євро. Це пов’язано "з відкатом демократичних стандартів".
Нагадаємо, що нещодавно мер Тбілісі Каха Каладзе позитивно відреагував на пропозицію Москви "допомогти примиритися" з "владою" окупованих територій. Після цього в Росії дали зрозуміти, що навіть за такого сценарію не планують виводити війська з Абхазії та Північної Осетії.
Підписуйтеся на нас в , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Джерело: trueua.info (Світ)Новини рубріки
В Іспанії затримали наркодилерів, які використовували українські дрони для перевезення наркотиків
28 листопада 2024 р. 22:51
У Румунії перерахують голоси на виборах президента - Конституційний суд
28 листопада 2024 р. 22:13