вологість:
тиск:
вітер:
Китай ввів санкції на постачання товарів до Росії — подробиці
Китайська народна республіка (КНР) ввела нові санкції на постачання техніки та хімії в Росію, з посиланням на The Moscow Times повідомляє FREEДОМ .
З 1 грудня в Китаї набуде чинності розширений перелік товарів подвійного призначення, що підлягають експортному контролю. Зокрема до оновленого списку увійде IT-обладнання, зокрема сервери та компоненти, які вже зараз важко привезти в Росію. Також під обмеження підпаде газ аргон для зварювання.
Згідно з новими правилами, з китайських компаній, що експортують продукцію подвійного призначення в Росію, почнуть стягувати податок 25%.
Водночас завозити товар до Росії через треті країни також буде проблематично: експортний контроль Китаю поширюється на всі постачання за кордон. Тепер китайські експортери, крім спеціальної ліцензії, повинні будуть надати інформацію про кінцевого одержувача товару.
Нові правила можуть виглядати як підтвердження того факту, що США змогли вплинути на Китай і тепер експорт до Росії важливої продукції значно ускладниться, якщо не зупиниться зовсім. Таким чином Китай показує США, що перешкоджає неправомірному використанню чутливих технологій і матеріалів у немирних цілях.
“Раніше китайські компанії стали відмовлятися від прямих постачань своєї продукції в Росію і почали вимагати переспрямовувати імпорт у треті країни. Це стосувалося товарів, які потрапили в стоп-листи кодів із зовнішньоекономічної діяльності, наприклад електроніки. До цього торгівля Росії з Китаєм ускладнилася через відмову китайських банків приймати платежі від російських компаній. Це сталося після введення 12-го пакету санкцій ЄС проти Росії та указу президента США Джо Байдена, який дозволив американському Мінфіну вводити обмеження проти банків третіх країн за співпрацю і допомогу російському військово-промисловому комплексу, а також підсанкційним компаніям”, — нагадує The Moscow Times.
Водночас за даними головного митного управління КНР, за січень-червень цього року товарообіг між Китаєм і Росією зріс на 1,6% порівняно з аналогічним періодом 2023-го і становив 136,67 млрд доларів.
Як повідомлялося раніше , запровадити санкції щодо китайських компаній, які допомагають Росії в розробці та виробництві ударних дронів, пропонують у Єврокомісії. У межах 15-го пакету обмежень Брюссель може внести до санкційних списків понад 50 фізичних і близько 30 юридичних осіб із Росії та Китаю.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Трамп вимагає від європейських країн збільшення допомоги Україні – WP
27 грудня 2024 р. 02:05
Вселенський патріарх попросив Ердогана захистити християн у Сирії
27 грудня 2024 р. 02:03
Які 3 важливі події 2024 року впливатимуть на світ у 2025 році
27 грудня 2024 р. 01:59