Не емоції, а прагматизм: що рухає західними партнерами в наданні допомоги Україні, пояснив політолог

02 грудня 2024 р. 19:54

02 грудня 2024 р. 19:54


Перед тим, як надати Україні допомогу, зокрема направити інструкторів для навчання військовослужбовців, західні партнери прораховують потенційні ризики. Захід хоче, щоб Україна перемогла у війні, але при цьому ніхто не був залучений до серйознішого протистояння. Таку думку сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.

За його словами, країни Заходу не бояться програти, та не бояться Путіна, як того, хто прийде та захопить стать Європи, для них страшнішими виглядають економічні наслідки та більш поглиблений конфлікт.

“Вони розуміють, що якщо Путін захоче зараз ескалювати і створювати якісь провокації на кордонах країн НАТО — їм доведеться реагувати, і це будуть більш обов’язкові речі, ніж у контексті України. З одного боку, тут логіка та раціональний підхід: якщо ви не хочете, щоб Путін рухався далі, то давайте його зупинимо в Україні, для цього надамо все потенційно можливе. А Путін зі свого боку каже, що все це розцінюватиме, що ці країни вже є учасниками конфлікту”, — пояснив Петренко.

Він зауважив, що, швидше за все, йдеться не про те, що Путін використовуватиме свої війська проти країн Європи, а про певні провокації з його боку, на які доведеться реагувати.

“Переглядати бюджети менше, витрачати на якісь виплати, зменшувати добробут. Це може відгукнутися потім на виборах. Це певний замкнутий цикл. І плюс, ще загалом немає відповіді на головні питання: а що загалом робити з Російською Федерацією? Як на неї далі дивитись? Дискусія ще ведеться. І Європейський Союз, і Німеччина, і Шольц, з одного боку, розуміють, що питання мілітаризації, питання озброєння, питання підвищення обороноздатності стоятимуть на порядку денному у найближчі, мабуть, десятиліття. З іншого боку, вони просто хочуть зробити цей процес максимально комфортним та розтягнути його у часі. Тобто розрахувати інвестиції, які потрібні в перспективі на три-п’ять років для того, щоб потім поступово вийти на певний рівень, який їм дозволить почуватися більш захищеними, і фактично вони хочуть трохи затягнути час для того, щоб краще підготуватися”, — сказав політолог.

Петренко уточнив, що в Європі зараз думають не про емоції, тобто про страх, а саме про прагматичні речі.

Не емоції, а прагматизм: що рухає західними партнерами в наданні допомоги Україні, пояснив політолог

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua