На зустріч Ради Україна — НАТО Сибіга привіз Будапештський меморандум

03 грудня 2024 р. 18:43

03 грудня 2024 р. 18:43


Міністр закордонних справ Андрій Сибіга сьогодні, 3 грудня, привіз до Брюсселя на зустріч Ради Україна — НАТО Будапештський меморандум. Про це повідомляє кореспондент FREEДОМ у Європі.

Таким чином глава українського Міністерства закордонних справ (МЗС) вирішив нагадати союзникам про те, що умиротворення агресора та гарантування безпеки інших країн за рахунок України не призвело до миру в регіоні.

“Ось Будапештський меморандум. Цими днями ми відзначаємо 30 років цього документа. Це справжнє свідчення та нагадування про те, що жодні довгострокові рішення щодо довгострокової безпеки за рахунок української безпеки є недоречними та неприйнятними. Цей документ не зміг забезпечити українську безпеку та трансатлантичну безпеку, тому ми маємо уникати повторення таких помилок. Ось чому, звичайно, ми обговоримо з моїми партнерами концепцію миру через силу, і ми матимемо чітке розуміння того, які кроки нам потрібні від наших друзів, щоб виконати нашу домашню роботу”, — зазначив Сибіга.

У Міністерстві закордонних справ України сьогодні опублікували заяву, в якій нагадали, що 5 грудня виповнюється 30 років від дня підписання Будапештського меморандуму. В МЗС зазначили, що у 2014 році Росія, яка є однією з країн, які підписали документ про гарантії безпеки, розпочала агресію проти України. 2022 року російська агресія перейшла в повномасштабне вторгнення.

“Будапештський меморандум не зміг запобігти агресії Російської Федерації як держави, що володіє ядерною зброєю, проти України як держави, яка від свого ядерного арсеналу відмовилася; не були проведені навіть передбачені документом консультації, які Україна неодноразово намагалася ініціювати.

Порушення Росією Будапештського меморандуму створило небезпечний прецедент, що підірвав довіру до самої ідеї ядерного роззброєння. Натомість бачимо активні спроби різних країн від Індо-Тихоокеанського регіону та Близького Сходу до євроатлантичного простору створити чи розширити наявні ядерні арсенали”, — йдеться у заяві.

Нагадаємо, в Міністерстві закордонних справ України заявили , що єдиною реальною гарантією безпеки для України є лише повноправне членство країни в НАТО, і Київ відмовиться від форматів, альтернативних вступу країни до блоку.

На зустріч Ради Україна — НАТО Сибіга привіз Будапештський меморандум

Джерело: uatv.ua (Світ)