вологість:
тиск:
вітер:
“Незбивний” “Орешник”: реальну загрозу від путінської пропаганди відокремив військовий оглядач
“Орешник”/”Кедр”, безумовно, відрізняється від ракет, які російська армія запускає по Україні вже майже три роки. Це зброя іншого класу — ракета середньої дальності: понад 5 тис. км. Вона запускається з мобільної пускової установки та злітає практично у космос. Після цього поділяється на бойові блоки, які планують на обрану ціль на землі. Складність цієї системи для протиракетної оборони полягає в тому, що до останнього моменту не можна визначити, куди спрямовані бойові блоки. Про це сьогодні, 21 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.
“Це принцип орбітального бомбардування… Головна складність полягає в тому, що тими засобами, які ми зараз маємо, можна теоретично спробувати збити тільки бойові блоки. Для того, щоб убезпечити себе від удару такої ракети, необхідно збивати її до поділу в космосі. Для цього потрібні протиракетні засоби зовсім іншого класу, наприклад, Aegis або THAAD. Ті системи, які здатні перехоплювати цілі на атмосферних висотах, тобто на висоті понад 100 км”, — коментує гість ефіру.
Він наголосив, що про “незбиванність” “Орешника”, звісно, не йдеться.
“Все збивається. Те, що зроблено людиною, все людиною може бути знищено. Система протиракетної оборони, яка саме створена для того, щоб збивати на атмосферних висотах, у Штатах — це THAAD і Aegis. А в Російській Федерації також є така система — С-500. Вона нещодавно була поставлена на озброєння і, як стверджується, теж може збивати цілі на атмосферних висотах. Конкретного бойового застосування ще не було”, — зазначив військовий оглядач.
Попович підкреслив, що “Орешник” не є інновацією. Подібні ракети стояли на озброєнні радянських стратегічних сил, потім були скорочені в рамках міжнародних договорів, а тепер Росія намагається вдавати з них wunderwaffe (чудо-зброю), яку неможливо збити.
“Так, справді, ця система представляє складнощі для протиракетної оборони, оскільки, як я вже казав, неможливо передбачити курс… Тільки в останні секунди буквально ця система може бути перехоплена теоретично, якщо немає можливості збити її в космосі. І тому Путін намагається лякати цієї системою і західні країни, і нас з вами залякувати, постійно погрожуючи застосуванням по території України “Орешника”, — констатував Попович.
Гість ефіру зазначив, що у неядерному виконанні “Орешник” не надто ефективний, а також нагадав, що, за оцінкою української розвідки, у Росії таких ракет від двох до максимум десятка. Поки що Путін використав одну — по місту Дніпро — нібито у відповідь на удари по території Росії західною зброєю. Після цього Україна щонайменше ще двічі била західними ракетами по об’єктах у РФ.
“Потрібно розуміти, що дана система [“Орешник”] може бути використана або в ядерному спорядженні, або у вигляді болванки. По Дніпру запустили болванку. Пошкодження відносно невеликі. Спорядити її ядерною бойовою частиною — це буде зовсім інша розмова. Як бачимо, Путін на це не збирається йти, він погрожує застосуванням, скажімо так, неядерного втілення цього “Орешника”. Але він, загалом, не зможе завдати суттєвої шкоди у випадку, якщо будуть влучання. Цих ракет не дуже багато. Їх буквально кілька одиниць, таки хочу послатися на дані ГУР”, — зауважив Денис Попович.
Нагадаємо, раніше директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун заявив в ефірі телеканалу FREEДІМ, що погроза російського диктатора Володимира Путіна щодо нового удару ракетою “Орешника” по Україні є блефом.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
"Як у воду дивилася": росіянка втопила ворожку, бо та наворожила їй тюремний термін
22 грудня 2024 р. 01:41
Пісторіус закликає зняти з Німеччини "боргове гальмо", щоб підготуватися до нападу РФ
22 грудня 2024 р. 01:03
Словацький прем’єр, як і Путін, хоче натиснути на Україну: причини назвав політолог
22 грудня 2024 р. 00:17