вологість:
тиск:
вітер:
Жорсткий примус — єдиний інструмент щодо РФ, не потрібно з нею загравати компромісами, — Подоляк
Росія не хоче жодних переговорів, вона вважає, що в неї є ресурс продовжувати війну. Вважає, що має право вбивати громадян іншої країни, і що дії міжнародного права на неї не поширюються. Допоки РФ так вважатиме, то навіть замороження конфлікту — нереалістичний сценарій, хто б там, що не думав. Таку думку озвучив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 грудня.
“Коли ми говоримо про ті чи інші сценарії [завершення війни], які хтось прописує, всі вони базуються на добровільному бажанні учасників щось зробити, від чогось відмовитися і так далі. І, більше того, всі ці сценарії чомусь спираються тільки на добровільне бажання України щось робити. При цьому абсолютно немає аналізу стосовно того, чи буде щось робити Росія, чому вона це буде робити чи не буде”, — зазначив Подоляк.
На його думку, і новообраний президент США Дональд Трамп, і майбутній спецпредставник Америки з питань Росії та України Кіт Келлог, і інші люди з їхньої команди розуміють, що Росія не буде нічого робити, якщо не відчує стрімкого зростання витрат на війну, з одного боку. А з іншого — різке наростання ізоляціонізму щодо РФ. І, відповідно, якщо вона не буде примушена до певних кроків.
“Слово примус — єдиний робочий інструмент, коли ми згадуємо Росію. Усі інші фрази, наприклад, зателефонувати Путіну, поговорити з Путіним, провести переговори з Путіним, — усе це Росія сприймає виключно як слабкість глобальної системи відповідей. І, звісно, у такому разі буде тільки підвищувати ставки”, — акцентував спікер.
Тому, вважає Подоляк, дуже добре, що комунікації Трампа тривають на різних рівнях, зокрема з президентом України Зеленським.
“Водночас ми бачимо, що Трамп активно комунікує з лідерами Європи. Лідери країн континенту дуже точно розуміють, що це за війна, що потрібно в цій війні робити, чому важливо продовжувати нарощувати підтримку України, і чому Росія має обов’язково програти. Це теж дуже хороший пласт комунікацій пана Трампа. І зрозуміло, що розширення переговорних майданчиків, усіх цих комунікацій гратиме тільки позитивно і для нас, і для перебігу війни. Як би це не парадоксально звучало, якщо ми говоримо про війну в принципі”, — сказав спікер.
Правильно побудовані комунікації, вважає радник глави ОПУ, без зайвих емоцій, повернень до того, що говорили політики під час виборчої кампанії у Сполучених Штатах, що говорили до виборчої кампанії, без зайвого негативізму, призведуть до того, що буде сформована справді потужна позиція щодо неможливості діалогу з Росією.
“Буде сформована позиція, що Російську Федерацію можна тільки жорстко примусити. Я б навіть сказав, жорстоко примусити до якихось дій. Не потрібно з нею загравати якимись обіцянками, компромісами за рахунок України тощо. Тому що це тільки стимулюватиме Росію. Ось це розуміння наростає, і це явно помітно”, — резюмував гість ефіру.
Нагадаємо, у Брюсселі відбувся дводенний саміт Європейського Союзу, на якому побував президент України Володимир Зеленський. Він обговорив із лідерами ЄС низку питань. На порядку денному — як примусити Кремль до справедливого миру.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
США завдали авіаударів по об’єктах хуситів у Ємені
22 грудня 2024 р. 06:04
Надихнувшись Путіним: Трамп погрожує забрати Панамський канал
22 грудня 2024 р. 05:55
Трамп висунув ще кількох кандидатів на високі посади в новій адміністрації - ЗМІ
22 грудня 2024 р. 04:51