вологість:
тиск:
вітер:
Росія будує укриття для літаків: авіабаза "Бельбек" підсилює захист
- Росія будує укриття на авіабазах, зокрема на аеродромі "Бельбек" у Криму, щоб захистити літаки від українських атак.
- Укриття виготовляються з залізобетону і легших конструкцій, але не забезпечують абсолютного захисту, що підтверджується успіхами українських дронів.
Росія почала активніше зводити укриття на військових авіабазах, щоб захистити авіацію від ударів українських дронів, ракет і артилерії. Одним із об'єктів, де триває будівництво, став аеродром "Бельбек" у тимчасово окупованому Криму.
Про це розповідає 24 Канал з посиланням на The War Zone . За даними видання, на супутникових знімках від 19 грудня зафіксували близько 10 укриттів для літаків, а також інші захисні споруди.
Росіяни посилюють оборону авіації
Нові укриття створюються із залізобетонних конструкцій, які забезпечують стійкість до уламків та близьких вибухів. Також побудовано легші захисні конструкції на групових стоянках, де літаки готують до злету.
Будівництво захисних укриттів для авіації на аеродромі "Бельбек" / Фото TWZ
Будівництво таких укриттів є відповіддю на успішні атаки Сил оборони України, зокрема на "Бельбек". Цей об'єкт перебуває у зоні досяжності українських далекобійних дронів і ракет, тож окупанти намагаються знизити ризики пошкодження своїх літаків.
На "Бельбеку" будують укриття для авіації / Фото TWZ
Крім "Бельбека", схожі споруди зводять і на інших аеродромах у Криму та Росії, зокрема в Мариновці, Кримську, Єйську та Ахтубінську.
Захист літаків є стратегічним завданням для російських військових, адже нові укриття також ускладнюють виявлення літаків супутниками та іншими засобами розвідки. Однак навіть такі заходи не завжди рятують: українські далекобійні дрони вже успішно атакували аеродроми з укриттями, як це сталося у Волгоградській області.
Що відомо про укриття в Росії та Криму
На аеродромах Росії зводять укриття для фронтових бомбардувальників Су-24, Су-34 та винищувачів Су-27П. Однак попередній досвід показує, що такі споруди не забезпечують абсолютного захисту. Приміром, на аеродромі Мариновка, попри побудовані укриття, українські дрони успішно вразили об'єкти.
Будівництво укриттів також спрямоване на захист авіації від суббоєприпасів ракет ATACMS, якими Україна нещодавно розпочала уражати стратегічні об'єкти ворога. Незважаючи на заходи росіян, Сили Оборони України продовжують демонструвати здатність завдавати ефективних ударів по ворожих об’єктах.
Джерело: 24tv.ua (Світ)Новини рубріки
Авіація РФ вдарила по житловій забудові в Донецькій області — наслідки (ФОТО)
22 грудня 2024 р. 12:49
Трамп пригрозив повернути Панамський канал під контроль США: політик назвав причину
22 грудня 2024 р. 12:31