вологість:
тиск:
вітер:
Сварка через Україну: Шольц рявкнув на Дуду на зустрічі лідерів ЄС
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Польщі Анджей Дуда сперечалися на зустрічі в Брюсселі через заморожені російські активи, які Польща хоче передати Україні.
- Дуда закликав ЄС конфіскувати 260 мільярдів євро російських активів для допомоги Україні, що підтримують США та Велика Британія, але проти виступають Німеччина, Франція і Італія.
Заморожені російські активи спричинили гостру дискусію між канцлером Німеччини Олафом Шольцом та президентом Польщі Анджеєм Дудою. Суперечка виникла під час зустрічі лідерів ЄС цього тижня.
Дуда виступив, аби ЄС нарешті передали Україні російські активи, на що емоційно відреагував Олаф Шольц. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Financial Times .
Дивіться також На Європу та Україну чекають "критичні тижні" до інавгурації Трампа: FT про виклики та загрози
Через що посварилися Дуда та Шольц
Зустріч відбулася у середу ввечері в резиденції генерального секретаря НАТО Марка Рютте в Брюсселі.
Обговорюючи шляхи подальшої підтримки України, Дуда закликав ЄС конфіскувати заморожені російські активи на суму 260 мільярдів євро і використати їх на допомогу Києву. Цю ініціативу давно підтримують США та Велика Британія, але такі країни, як Німеччина, Франція та Італія, виступають проти.
Ви не розумієте, як це вплине на стабільність наших фінансових ринків. Ви навіть євро не використовуєте!
– емоційно заявив Шольц, звертаючись до Дуди, чим здивував інших лідерів, розповіли три джерела Financial Times.
Довідка: Польща справді не використовує євро і дотримується національної валюти – злотого.
Після вторгнення Росії в Україну країни Заходу заблокували значні активи, переважно у вигляді цінних паперів і валютних депозитів. Загальна сума заморожених активів, що належать російському Центробанку, державним установам та підсанкційним фізичним особам, сягає приблизно 300 мільярдів доларів. Більшість цих коштів розміщено в країнах ЄС.
Заморожені активи Росії продовжують їй належати, але ЄС блокує їх використання, відтак вони лише залишаються на рахунку.
Нагадаємо, країни G7 погодилися передати Україні 50 мільярдів доларів , отриманих з російських активів. Варто зазначити, що це не самі російські активи, а відсотки, зароблені з них. Україна ж закликає передати безпосередньо самі активи у повній сумі. Це може знизити фінансове навантаження з ЄС і значно збільшити фінансування України. Заморожені російські активи також можуть спрямувати на післявоєнне відновлення замість репарацій, оскільки перспектива того, що Росія їх платитиме, залишається невизначеною.
Джерело: 24tv.ua (Світ)Новини рубріки
Оптоволоконні дрони: плюси й мінуси українських БпЛА назвав Федоренко
22 грудня 2024 р. 16:50
Якщо путін нападе, ми повинні бути здатні вести війну: у Німеччині виступили із заявою
22 грудня 2024 р. 16:34
Команда Трампа хоче, аби США вийшли з ВООЗ у день інавгурації республіканця — FT
22 грудня 2024 р. 16:33