вологість:
тиск:
вітер:
Оптоволоконні дрони: плюси й мінуси українських БпЛА назвав Федоренко
Важливим напрямом розвитку українських технологій стала розробка і використання дронів, заснованих на оптоволокні. Це пов’язано з необхідністю посилення розвідки, точкових ударів і боротьби з противником, який активно застосовує системи радіоелектронної боротьби (РЕБ). Нові українські дрони мають низку унікальних переваг, які роблять їх ефективними в умовах сучасної війни. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) “Ахіллес” 92-ї ОШБр Юрій Федоренко.
Використання дронів у сучасних конфліктах значно масштабувалося, і Україна стала одним із лідерів у розробці та застосуванні безпілотних авіаційних систем (БАС). Це пов’язано з необхідністю посилення розвідки, точкових ударів і боротьби з противником, який активно застосовує РЕБ.
Федоренко зазначає, що зараз важливо навчитися обходити системи РЕБ противника.
“ Купольні РЕБ, які росіяни встановлювали на свою техніку, створювали проблеми на полі бою. І потрібно було розв’язати це питання. Відбулася модернізація конструкції дронів, ми стали використовувати штучний інтелект для автоматичного доведення БпЛА до цілі. Це означає, що безпілотник захоплює ціль до входження в зону дії ворожої РЕБ. А далі йде вже без пілота і самостійно підбиває або знищує ціль “, — пояснив він.
Ще одним рішенням стали оптоволоконні дрони, сигнал управління в яких передається за допомогою тонкого оптоволокна.
“ Але такий дрон має низку обмежень. Він може бути вкрай ефективним під час виконання одних завдань, і менш ефективним в інших. Основна його перевага в тому, що такому БпЛА не страшні засоби РЕБ противника. Сигнал від пілота до дрона йде по фізичному передавальному кабелю — це величезний плюс для передової. Однак, є і мінус — це дальність польоту. Дрон не може літати так далеко, як літають бездротові дрони “, — пояснив Юрій Федоренко.
Раніше стало відомо, що Україна отримає від Німеччини дрони “міні-Taurus” (HX-2), які називають аналогом російських безпілотників “Ланцет”. Максимальний радіус дії німецьких БпЛА становить 100 км.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
У Британії солдати масово залишають армію, це загрожує країні, – The Telegraph
22 грудня 2024 р. 22:18
Прем’єрка Італії заявила про загрозу для безпеки ЄС від Росії
22 грудня 2024 р. 22:15
Трамп заявив, що хоче зустрітись з путіним для завершення війни в Україні
22 грудня 2024 р. 22:06