вологість:
тиск:
вітер:
Кілька країн ЄС готові підтримати ідею Макрона про миротворців в Україні — деталі (ВІДЕО)
Ідею про відправлення в Україну європейських миротворців уже підтримало кілька лідерів Європейського Союзу. Про це заявив речник міністерства закордонних справ України Георгій Тихий. Водночас він зазначив, що обговорення перебуває на ранній стадії і конкретні рішення з’являться пізніше. Чому в ЄС активно заговорили про відправлення військового контингенту в Україну, розповідає FREEДOM .
Терміново наростити військову підтримку України закликали лідери Європейського Союзу за підсумками саміту в Брюсселі 19 грудня. Безпека Європи, і зокрема, України, була однією з головних тем зустрічі. Президент України Володимир Зеленський, який був у Брюсселі з візитом, подякував партнерам за надану військову допомогу і підкреслив, що Україні потрібно більше систем ППО. Він також підтримав ідею відправки в Україну миротворчого контингенту для встановлення справедливого миру в Європі.
“Для Європи важливо зробити значний внесок у забезпечення безпеки. Ми підтримуємо ініціативу Франції щодо військового контингенту в Україні в рамках цих гарантій і закликаємо інших партнерів приєднатися до цих зусиль, це допоможе покласти край війні. Європа та Америка здатні наблизити завершення війни, справедливий та надійний мир. Однак для того, щоб Сполучені Штати могли чинити максимальний тиск, Європа має зайняти чітку позицію”, — наголосив президент України.
Ідея відряджання військового контингенту в Україну вперше була запропонована президентом Франції Еммануелем Макроном у лютому 2024 року. Пізніше — Італія, Німеччина та Нідерланди заявили, що за певних умов готові долучитися до її реалізації. За словами спікера міністерства закордонних справ України Георгія Тихого, питання відряджання миротворців перебуває на початковій стадії обговорення серед європейських лідерів.
“Серед європейських країн, крім Франції, є ще низка держав, які висловлюють таку готовність. Знову ж таки, в рамках ініціативи Франції ми вітаємо таку готовність їхнього боку. Про конкретні деталі — коли й де саме він буде розміщений — говорити зарано. Це поки що загальна дискусія про можливість і готовність іти на такі кроки, і таку дискусію ми вітаємо. Вважаємо, що взагалі не повинно бути жодних табу в обговоренні форм підтримки України з боку партнерів, але конкретні плани кристалізуватимуться пізніше”, — розповів речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
Одним зі спонукань для Європейського Союзу активніше обговорювати питання, пов’язані з обороною, стала перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США. Нагадаємо, він не раз повторював, що Європа має відповідальніше підходити до питань власної безпеки. Трамп навіть заявив, що США можуть покинути північноатлантичний альянс. За словами аналітиків, імовірність виходу американців уже призводить до конкретних дій з боку Європейського Союзу.
“Якщо справді американці зменшать свою присутність у НАТО, то тоді європейському Союзу потрібно буде на себе взяти певний такий безпековий буст. А це інші абсолютно витрати й ось ця трансформація не просто від економічного блоку, а ще й приєднання ще такого безпекового блоку. Ось це зараз і на наших очах і відбувається в Європі. Тому ми й бачимо ось ці рішення”, — прокоментувала докторка філософії, експертка із зовнішніх і внутрішніх політик Людмила Покровщук.
Агентство Reuters, посилаючись на свої джерела, представило проект, який вигляд може мати миротворча місія ЄС в Україні. Найімовірніше вона буде сформована коаліцією з 5-8 країн. Чисельність становитиме приблизно 100 тисяч солдатів. Також аналітики вважають, що участь братимуть і Сполучені Штати, надаючи розвіддані або іншу оперативну допомогу.
Новини рубріки
Те, що відбувається у Грузії, не залишиться без наслідків, — глава МЗС Естонії
22 грудня 2024 р. 21:47
Трамп заявив, що чекає зустрічі з Путіним
22 грудня 2024 р. 21:27