вологість:
тиск:
вітер:
Це добрий сигнал, бо замирення без активної участі Європи буде неможливим, — Кузьмін про дискусію щодо миротворців
Присутність миротворчої місії в Україні може стати реальністю лише у разі досягнення певних мирних домовленостей, які забезпечуватимуть ці миротворчі сили. Інакше військовослужбовців Франції, Польщі, Швеції на території України буде оголошено Путіним законними цілями. Поки що ідея миротворців — “сира”, проте вона є важливим сигналом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова Денис Кузьмін.
“Це ідея — сира. Самі європейці в даному випадку демонструють свою рішучість, хоча це ще не остаточне рішення, і зовсім невідомо, які будуть можливості й які будуть процедури. І найголовніше, чий мандат… Миротворчі сили повинні бути кимось уповноважені. Судячи з усього, ані НАТО, ані навіть Європейським Союзом вони уповноважені бути не можуть. Єдина легітимна структура — це Рада безпеки ООН, яка може уповноважити будь-кого розпочати війну, проводити миротворчі операції. Але це, зрозуміло, теж неможливо через наявність [у РБ ООН права вето] Росії”, — прокоментував він.
Водночас Кузьмін зауважує, що якщо миротворча місія буде частиною “домовленностей, які йдуть від Трампа”, вона може відбутися “за будь-яких розкладів”.
“Поки що це — заява. Нині є чимало нагальних питань. Щодо озброєнь, щодо засобів ППО, яких Україна потребує найбільше. І демонстрація рішучості європейських країн у разі невдачі примирення найближчими місяцями або призупинення вогню продовжувати активно підтримувати Україну — це важливий козир для нашої дипломатії, що європейські країни, а в даному випадку це Європейський Союз, цілком демонструють таку політичну підтримку”, — констатує експерт Центру міжнародних досліджень
Коментуючи слова міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса про те, що Берлін готовий направити миротворчий контингент в Україну у разі згоди на це Москви, гість ефіру зазначив, що в них немає нічого дивного. З одного боку, глава військового відомства ФРН наголосив, що миротворчі сили мають забезпечувати певну вже досягнуту домовленість. З іншого боку, це також демонстрація того, що, заявляючи, що Росія не повинна виграти у цій війні, Захід не збирається змушувати її програти. А Німеччина, до того ж, зазнає через цю війну та введені проти Росії санкції великих збитків. Проте європейську дискусію щодо миротворців Кузьмін вважає важливим сигналом Європи і Вашингтону, і Москві.
“І в цьому відношенні це добрий сигнал, тому що ніяке замирення без активної європейської участі буде неможливим. Це, по суті, звичайно, не переговори з Росією, але це заочний обмін репліками. Це сигнал і Трампу, і Путіну про можливу конфігурацію, яка якось вимальовуватиметься… Ця активність та залучення європейців у будь-якому випадку нам на користь”, — резюмував він.
Нагадаємо , що в Брюсселі 18-19 грудня відбувся саміт Європейського Союзу, на якому побував президент України Володимир Зеленський. Він обговорив із лідерами ЄС низку питань. На порядку денному — як примусити Кремль до справедливого миру.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Росія застосовує менше КАБів, ніж раніше: про можливі причини висловився військовий експерт
23 грудня 2024 р. 15:52
США почали нове розслідування проти китайських мікросхем
23 грудня 2024 р. 15:49