вологість:
тиск:
вітер:
Росія намагається копіювати український досвід у сфері безпілотних систем — деталі та оцінки (ВІДЕО)
У російській армії готуються створити окрему службу безпілотних систем. Таке доручення надав кремлівський диктатор Володимир Путін. Військові експерти зазначають, що рішення про створення таких військ в армії Росії, імовірніше, пов’язане з успішною роботою аналогічних підрозділів в Україні. Ось тільки аналітики Інституту вивчення війни (ISW) скептично ставляться до такої ініціативи російської влади, повідомляє FREEДОМ .
Міноборони Росії розпочало роботу над створенням військ безпілотних систем після відповідного офіційного розпорядження диктатора Володимира Путіна. Уже поставлено завдання створити понад 65 нових варіантів і систем безпілотних літальних апаратів (БпЛА). У російському військовому відомстві стверджують, що виробники нібито вже виробляють до 40 тис. безпілотників та 5 тис. засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) на місяць. Але аналітики Інституту вивчення війни вважають, що створення такого підрозділу може погіршити взаємодію між різними видами російських військ.
“Міністерство оборони Росії описало Сили безпілотних систем як окремий підрозділ, що узгоджується з попереднім описом Путіна та вказує на те, що Сили безпілотних систем, ймовірно, централізують контроль над російськими операторами безпілотників під керівництвом Міноборони, а не російськими наземними командирами”, — зауважують аналітики ISW у своєму звіті.
Для організації окремого роду військ у російській армії може знадобитися від 6 до 12 місяців, кажуть експерти. Рішення про його створення може бути пов’язане з успішним застосуванням аналогічних підрозділів в Україні.
Ймовірно, росіяни скопіюють загальні принципи Сил безпілотних систем (СБС), створених як окремий рід військ Збройних сил України у лютому 2024 року, стверджують експерти. Українські СБС складаються з батальйонів та полків безпілотних систем, які забезпечують підтримку військ на передовій, виконують завдання оборони та наступу, а також проводять спеціальні операції з використанням дронів-камікадзе та морських дронів.
Українські дрони успішно атакують підприємства та військові об’єкти у Росії. Так, у Ростовській області після атак зупинився найбільший нафтопереробний завод (НПЗ) регіону — Новошахтинський. Як повідомляє Moscow Times, на заводі простоюють обидві установки з переробки нафти. Підтверджують атаку і в Генеральному штабі ЗСУ. Він був єдиним НПЗ у Ростовській області, який працював, забезпечуючи потреби російської окупаційної армії. Це вже третя зупинка виробництва на підприємстві від початку року.
“Основна частина — це безпілотники дальністю до 1 000 км. Їхня кількість продовжує зростати. Влітку Україна вийшла на паритет за кількістю безпілотників, запущених по тилових цілях, з Російською Федерацією. На сьогодні фіксується зростання обсягу російських безпілотників, він пов’язаний зі збільшенням постачань з Ірану та Північної Кореї”, — прокоментував експерт із питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долинце.
Україна продовжує запроваджувати нові види озброєнь. Генеральний штаб ЗСУ повідомив про завершення випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв’язком. Такі безпілотники не лише невразливі для РЕБ, а й забезпечують безпеку операторів.
“Специфіка польоту — цікава. Ти не можеш літати так, як літав раніше, ти маєш літати як би повільно та поступово, з одного боку, з іншого — щоб ця котушка рівномірно розмотувалась, а з третього — треба розуміти, які під тобою є перешкоди. На одні види дерев добре може лягати ця “ліска”, навіть якщо є вітер, нічого з нею не відбувається. На інші види дерев або чагарників вона погано лягає. Зараз росіяни літають до 5 км, деякі залітають на 7 км. Ми поставили амбітну мету — літати на 10 км, і вже є котушки 15-17 км”, — розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап.
Тим часом Сили оборони України провели першу атаку виключно за допомогою роботизованих систем — без участі піхоти. У своєму звіті Інститут вивчення війни посилається на представника бригади “Хартія” Національної гвардії України сержанта Володимира Дегтярьова, який повідомив про атаку Сил оборони на позиції російських окупантів поблизу села Липці, розташованого на північ від Харкова.
“Українські офіційні особи неодноразово наголошували на зусиллях України щодо використання технологічних інновацій та можливостей асиметричних ударів, щоб компенсувати обмежені можливості України в плані живої сили, на відміну від готовності Росії миритися з неприйнятною кількістю жертв заради незначних територіальних завоювань”, — наголошується у звіті ISW.
Коаліція країн, які спільно купують безпілотники для України, у січні почне постачати Києву десятки тисяч дронів. Про це повідомив заступник глави Міноборони Великої Британії Люк Поллард. За його словами, анонсований пакет допомоги від Лондона передбачає виділення коштів на закупівлю систем ППО, баражуючих боєприпасів, розвідувальних та надводних дронів, безпілотників для знешкодження мін.
Нагадаємо, за оцінкою військового експерта Дмитра Снєгірьова, широке застосування дронів на лінії фронту фактично компенсувало українській стороні коефіцієнт вогневої поразки. За даними російського генштабу, сьогодні Збройні сили України (ЗСУ) мають можливість використовувати до чотирьох FPV-дронів за однією поодинокою ціллю, чого не можуть собі дозволити російські окупанти.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Я не бачу можливості використання технологій Майдану в Грузії, — опозиційний політик
23 грудня 2024 р. 19:56
Кількість постраждалих на різдвяному ярмарку в Магдебургу могла зрости до 235
23 грудня 2024 р. 19:54