вологість:
тиск:
вітер:
Ексагенти Моссаду розкрили деталі операції з підриву пейджерів «Хезболли»
Про це вони повідомили в інтерв’ю телеканалу СBS News , передає Укрінформ.
Представники «Моссаду», які давали інтерв'ю в масках, зі зміненими голосами та вигаданими іменами, розповіли, що робота над перетворенням рацій на зброю почалася більш ніж за десять років до того, як у вересні цього року Ізраїль дистанційно їх підірвав в руках бойовиків.
Перший акумулятор рації з вибуховим пристроєм був виготовлений в Ізраїлі на заводі Моссаду. Рації були сконструйовані таким чином, щоб їх можна було покласти в нагрудну кишеню тактичного бронежилета для військових. Використовуючи манекени, Моссад проводив випробування з пейджером у м'якій рукавичці, яку підносили до обличчя манекена, щоб визначити скільки треба вибухівки, щоб поранити бойовика, але не людину поруч з ним. Моссад також тестував рингтони для пейджерів - вони шукали звук, який був би таким, що змусить людину дістати пристрій з кишені. Розвідка також перевірила скільки часу потрібно людині, щоб відповісти на пейджер: в середньому 7 секунд.
В Моссаді хотіли, щоб ці пристрої, які члени «Хезболли» носили б при собі постійно. Тож у 2022 році агентство розпочало розробку менших пейджерів.
Моссад ретельно приховав свій зв'язок з пейджерами, щоб гарантувати, що рації не можуть бути відстежені до Ізраїлю. Тому Моссад дізнався, що «Хезболла» купує пейджери у тайванської компанії Gold Apollo, після чого створив підставні компанії, в тому числі одну в Угорщині, щоб проникнути в ланцюжок поставок, а Gold Apollo змусити співпрацювати з ним. Шпигунське агентство повністю виробляло пейджери і мало ліцензійне партнерство з Gold Apollo, адже для «Хезболли» все мало виглядати законно.
Ціна на пристрої також не могла бути занадто низькою, оскільки Ізраїль не хотів, щоб в «Хезболли» виникли підозри.
Далі Моссад найняв продавця із Gold Apollo, з яким звикла працювати «Хезболла», і який не знав, що працює на Моссад. Продавець запропонував «Хезболлі» першу партію пейджерів - до вересня 2024 року в кишенях бойовиків було близько 5 000 пейджерів.
Загалом, за словами ексрозвідників, «Хезболла» купила понад 16 000, деякі з яких були використані проти них у вересні.
Як повідомляв Укрінформ, 17 вересня понад 2 тисячі людей по всьому Лівану, включаючи членів «Хезболли» і медиків, отримали поранення , коли пейджери, які бойовики використовували для зв'язку, вибухнули по всій країні.
Наступного дня сталася друга серія вибухів рацій «Хезболли». Тоді близько 39 осіб загинули і понад 3 000 зазнали поранень. Ліван і рух «Хезболла» заявляють, що за атаками стоїть Ізраїль. Ізраїль довго заперечував це і не підтверджував свою причетність.
Фото: EPA
Джерело: ukrinform.ua (Світ)Новини рубріки
Сирійці після падіння режиму Асада обережно і повільно починають повертатися додому
25 грудня 2024 р. 02:06
Данія посилює оборону Гренландії після слів Трампа: виділила мільярди доларів
25 грудня 2024 р. 01:56
Соціологи назвали найпопулярнішого політика Польщі: це не президент і не прем'єр
25 грудня 2024 р. 00:45