Екологічну катастрофу спричинили російські танкери, що затонули в Чорному морі — наслідки (ВІДЕО)

25 грудня 2024 р. 17:26

25 грудня 2024 р. 17:26


Нафтопродукти з російських танкерів, які зазнали аварії в Керченській протоці, можуть потрапити в Азовське море, повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. За попередніми розрахунками, внаслідок аварії екосистемі Чорного моря завдано збитків на суму 14 млрд дол., повідомляє FREEДОМ .

Під час шторму в Керченській протоці 15 грудня російські танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239” подали сигнал лиха. Перше судно розламалося навпіл. На борту були 13 членів екіпажу, вахтовий матрос загинув. А танкер, що дрейфував, “Волгонефть-239” сів на мілину за 80 м від берега в районі порту “Тамань”. Сумарно судна перевозили понад 9 тис. тонн мазуту. Понад 3 тис. тонн опинилися в морі.

“Частина нафтопродуктів залишилася в затонулій частині судна і поступово вивільняється в морську воду. Основні результати свідчать про те, що мазут продовжує витікати із затонулого судна, забруднюючи Керченську протоку та узбережжя Криму. Однак спостерігається поступове переміщення забруднення у східному напрямку, у відкриту акваторію Чорного моря”, — заявили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Уже 17 грудня нафтопродукти винесло на берег. Пляжі Анапи та Темрюцького району вкрилися мазутом. Міністр екології та природних ресурсів Росії Козлов визнав, що може бути забруднено до 200 тис. тонн ґрунту. Першими жертвами екологічної катастрофи стали пернаті. Станом на 21 грудня, екологи підібрали близько тисячі постраждалих птахів, 125 уже загинули.

“По-перше, волонтери стали більше привозити загиблих птахів, по-друге, пернаті надходять уже в дуже ослабленому стані. На жаль, із кожним днем загиблих буде більше. Ветеринари та орнітологи кажуть, що в нас є ще дві-три доби. Потім виживати навіть після промивання шлунка і реанімації будуть тільки одиниці”, — написав у Telegram еколог Георгій Каваносян.

У понеділок, 23 грудня, стало відомо про загибель десяти червонокнижних дельфінів. Причиною загибелі азівок могла стати гостра інтоксикація парами мазуту, отруєння рибою або водою.

“Викид вважається масовим за умови, коли щонайменше два китоподібних викинулися в одному місці й в один час. На прибережній території Краснодарського краю такі випадки вкрай рідкісні. Це надзвичайно тривожна ситуація!” — наголосили в науково-екологічному центрі порятунку дельфінів “Дельфа” в Telegram.

Експерти сходяться на думці, що обидва танкери, які зазнали аварії, більше підходять для ходіння річками, ніж морями. Судну “Волгонефть-212” у день аварії виповнилося 55 років, а “Волгонефть-239” експлуатується з 1973 року. Вони не були готові до сильного шторму. За документами, танкери не могли виходити в протоку пізніше листопада. Ба більше, “Волгонефть-239” узагалі не повинен був експлуатуватися, тому що у судна прострочено свідоцтво про класифікацію.

“Жодне море світу — Чорне море чи Азовське, Балтійське, Північне море — жодне море не заслуговує на всю цю шкоду від російської присутності. Зараз усі бачать наслідки катастрофи в Чорному морі — мазут, який забруднює узбережжя. Росія використовує надзвичайно старі судна — по 50 років, використовує все що завгодно, щоб тільки заробити гроші”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

За допомогою сотень застарілих або дефектних танкерів, застрахованих лише формально, федерація обходить цінову стелю на експорт сирої нафти. “Група семи” (G7) разом із Євросоюзом та Австралією встановила прайскеп у 60 дол. за барель ще в грудні 2022 року. Але деякі держави продовжують купувати в Росії сиру нафту за ціною, вищою за встановлену межу. Санкції щодо тіньового флоту країни-агресора увійшли до 15-го пакета ЄС. Обмеження посилює і Велика Британія. Як пише The Washington Post, нові масштабні енергетичні санкції, зокрема щодо тіньового флоту, планують запровадити Сполучені Штати Америки.

Екологічну катастрофу спричинили російські танкери, що затонули в Чорному морі — наслідки (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)