Морське законодавство має бути змінено для захисту підводної інфраструктури, вважає Естонія (ВІДЕО)

28 грудня 2024 р. 09:29

28 грудня 2024 р. 09:29


Багатовікове міжнародне морське право має бути оновлено, щоб заборонити пошкодження підводної інфраструктури, як-от кабелі та трубопроводи, заявив міністр юстиції Естонії агентству Reuters після того, як цього тижня було знову пошкоджено кабелі, що з'єднують Естонію з Фінляндією.

Фінська влада в четвер захопила судно, що перевозило російську нафту в Балтійському морі, за підозрою в тому, що воно стало причиною вимкнення підводного силового кабелю, що з'єднує Фінляндію та Естонію днем раніше, а також у тому, що воно пошкодило або зламало чотири інтернет-лінії.

У п'ятницю естонські військово-морські сили стали на захист паралельної лінії електропередачі.

Уряд Естонії вирішив до лютого звернутися до Міжнародної морської організації з проханням оновити морське право, яке, за його словами, наразі не стосується підводних пошкоджень.

«Ми зацікавлені в тому, щоб підштовхнути міжнародне морське співтовариство до зміни або модернізації міжнародного морського права», – заявила в інтерв'ю міністр юстиції Лііса Пакоста.

За її словами, внесення ясності в законодавство щодо того, як країни мають чинити у випадках нанесення підводного збитку, «зведе до мінімуму» ймовірність того, що будь-які суперечки опиняться в міжнародному суді.

«Нинішнє морське право, частина якого налічує століття, розглядає конкретно піратство, конкретно несанкціоноване мовлення, які є питаннями, що знаходяться над рівнем моря... (але) витягування якоря з метою завдання шкоди підводній інфраструктурі – це те, що конкретно не розглядається», – сказала Пакоста.

Наприклад, у випадку з піратством чинна морська конвенція ООН надає постраждалим країнам право захоплювати судна або літаки й заарештовувати причетних до цього людей, а національні суди – ухвалювати рішення про покарання.

Раніше естонські слідчі заявили, що Китай не відповідає на їхнє прохання провести розслідування щодо судна Newnew Polar Bear під прапором Гонконгу, яке вони та Фінляндія підозрюють у пошкодженні газопроводу і телекомунікаційних кабелів, які з'єднують дві країни в жовтні 2023 року.

Швеція заявила, що Китай не дозволив шведській владі піднятися на борт судна під китайським прапором Yi Peng 3, підозрюваного в пошкодженні двох балтійських підводних кабелів. Китай заявив, що надав усі документи для розслідування.

Морське законодавство має бути змінено для захисту підводної інфраструктури, вважає Естонія (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)