вологість:
тиск:
вітер:
Заморожені росактиви навряд незабаром вдасться конфіскувати, але й РФ їх назад не отримає — думка Пендзина
У 2023 році представники різних країн Європейського Союзу по-своєму розглядали перспективу використання заморожених російських активів. Тоді ціла низка європейських країн виступала проти конфіскації росактивів, бо висловлювала певні побоювання щодо стійкості євро на міжнародному ринку. Про це сьогодні, 30 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Він звернув увагу, що існує дві міжнародні резервні валюти — долар і євро.
“Досить велика кількість країн із не зовсім демократичними режимами тримають свої валютні резерви в євро. Тоді висловлювалося дуже серйозне побоювання, що в разі прецеденту щодо конфіскації активів країни агресора країни з не зовсім демократичними режимами можуть ухвалити рішення про вихід з євро як резервної валюти. У зв’язку з тим, що є прецедент, вони боятимуться майбутнього своїх резервів. Це передбачало викид на валютний ринок величезної кількості євро, що обвалило б колишню європейську валюту і призвело б до колапсу європейської фінансової системи”, — пояснив Пендзин.
Економіст зауважив: подібну позицію досі підтримують Німеччина та Франція.
“І, до речі, ця позиція активно підживлюється ще висловлюваннями, переговорами, які на сьогоднішній момент проводять китайські, наприклад, фінансисти та представники китайського уряду з приводу подібних речей. Тому що насправді досить великий обсяг китайських валютних резервів перебуває, зокрема, і в євро. Тому я думаю, навряд чи найближчим часом ми побачимо якісь серйозні кроки, крім загальних заяв, щодо конфіскації російських активів”, — вважає він.
Пендзин уточнив, що навряд чи варто чекати на швидку конфіскацію.
“А з іншого боку, навряд чи навіть у теорії можливе розморожування цих активів і повернення їх до використання Російській Федерації. Подібна позиція призвела до того, що європейські країни, Сполучені Штати Америки та G7 загалом погодилися з тим, що впродовж найближчих 10 років усі доходи від заморожених російських активів йтимуть на погашення кредиту Україні. Це передбачає, що як мінімум 10 років росіяни точно не побачать цих грошей”, — висловив думку економіст.
Він додав: якщо Росія не погасить Україні всі завдані під час війни збитки, то ніхто у РФ заморожені кошти віддавати не буде.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки передадуть Україні 15 млрд доларів. Ці кошти забезпечені майбутніми доходами від заморожених російських активів. Міністерство фінансів України та Світовий банк уже підписали відповідну угоду.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Працював у НКВД і воював за німецьку армію: що відомо про дядька путініста Михалкова
02 січня 2025 р. 22:06
Молдова змінила базову валюту з долара на євро
02 січня 2025 р. 21:53
Молдова змінила базову валюту з долара на євро
02 січня 2025 р. 21:42