вологість:
тиск:
вітер:
Китай намагається винести уроки з досвіду Росії в обході санкцій для подальшого протистояння зі США — думка експерта
Майже всі три роки повномасштабної війни Росії проти України Китай дуже обережно допомагав РФ: спочатку була просто дипломатична підтримка, потім — активний економічний вплив. Зараз цей економічний вплив дещо порушений санкціями. Але Китай намагається вивчити всю стратегію РФ в обходженні санкцій для можливого майбутнього протистояння зі Сполученими Штатами. Таку думку сьогодні, 2 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловила експертка з питань Східної Азії, старша аналітикиня центру “Нова Європа” Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“На жаль, весь цей час Китай не відчував на собі тиск з боку західного світу за підтримку Росії у війні проти України. Як бачимо, КНР спочатку теж дуже дозовано допомагала РФ — спочатку інформаційна, політична, дипломатична підтримка, і тільки потім — активна економічна взаємодія. І тільки коли почалися серйозні санкції, на жаль, із великим запізненням, і тиск на фінансову систему Китаю, Піднебесна почала більш обережно вести торгівлю з Росією. Через це в Кремлі навіть незадоволені китайсько-російськими відносинами й нинішнім становищем. Тому Китай усе-таки відчуває на собі ціну допомоги Росії”, — зазначила Плаксієнко-Бутирська.
Але, на її думку, ця ціна не настільки суттєва.
“Мабуть, ця ціна все-таки виявилася не надто високою для КНР. Тому що за останній рік Китай почав допомагати Росії товарами подвійного призначення, військовими елементами. Тому тиск на Китай потрібно посилювати. Але водночас потрібно розуміти, що Україна самостійно не може впливати на Китай. З іншого боку, з приходом до влади в США Дональда Трампа, ситуація може змінитися”, — вважає експерт з питань Східної Азії.
За її словами, тут тиск на Китай буде в контексті їхнього протистояння зі США.
“Тому певний тиск буде і на підтримку Росії з боку Китаю і навпаки. Тому що адміністрація Дональда Трампа, яка прийде до влади, намагатиметься вбити клин у відносини союзу Росія — Китай. Це їхнє особисте бажання. Принаймні, ми про це чули, що потрібно якимось чином роз’єднати ці дві країни, які у своєму союзі загрожують США й усьому світу. Тому будуть різні підходи, будуть різні спроби натиснути на Китай. І мені здається, що підходи до цього Трамп буде змінювати відповідно до ситуації”, — зазначила гостя ефіру.
Вона вважає, що легко не буде, оскільки Китай уже ґрунтовно підготувався до такого протистояння.
“Китай дивився на досвід Росії у війні проти України. На те, як Росія обходить санкції, як Росія знаходить можливості вести торгівлю з різними країнами. І Китай теж виконав велику роботу — посилював свій вплив на країни так званого глобального Півдня, диверсифікував свою торгівлю з цими країнами. І зараз він теж намагається знайти якісь слабкості в стратегії Трампа. Це стосується навіть партнерів США в азійському регіоні. Наприклад, Китай готується до зустрічі на рівні Сі Цзіньпіна і нинішнього прем’єр-міністра Японії. Є інформація про можливий візит Сі Цзіньпіна до Південної Кореї. Китай намагається посилити торгівельні зв’язки з цими країнами, давніми партнерами США, щоб посилити свої позиції в регіоні, і для того, щоб збалансувати пресинг з боку США. Тому не можна говорити про те, що є один-єдиний шлях натиснути на Китай. Бо світ багатогранний, і Китай теж доволі сильна країна”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Новини рубріки
Лідер венесуельської опозиції, за якого Мадуро оголосив винагороду у $100 тисяч, їде до США
05 січня 2025 р. 00:10
Заради шантажу Молдови: Росія залишила окуповане нею Придністров’я без газу (ВІДЕО)
05 січня 2025 р. 00:07