вологість:
тиск:
вітер:
У Південній Кореї не змогли заарештувати президента через опір охорони та військових
У Південній Кореї Державне антикорупційне агентство призупинило спроби затримати президента Юн Сук Йоля після шести годин протистояння із охороною президента та військовими, повідомляє агентство Yonhap .
Південнокорейське Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) заявило, що зупинило виконання ордеру о 13:30 за місцевим часом.
«Ми дійшли висновку, що виконання ордеру на затримання буде практично неможливим через триваюче протистояння, і призупинили виконання через занепокоєння щодо безпеки персоналу на місці, викликане опором», - заявили у відомстві та додали, що рішення щодо наступних кроків ухвалять після перевірки.
В Управління додали, що розчаровані поведінкою підозрюваного, який відмовився дотримуватися встановлених законом процедур.
Ордер на затримання Юн Сук Йоля, виданий за звинуваченнями у заколоті та зловживанні владою та пов'язаний з короткочасним запровадженням Юном воєнного стану 3 грудня, буде чинним до понеділка.
Напередодні глава Південної Кореї, щодо якого розпочали процедуру імпічменту , заявив прихильникам, що «боротиметься до кінця» . У п’ятницю учасники мітингу на його підтримку ускладнили зусилля CIO. Вони скандували про незаконність ордера на арешт.
Слідчі пред'явили видані судом ордери на затримання Юна і обшук президентської резиденції, але отримали відмову у вході від керівника служби охорони президента Пак Чон Чжун, який послався на обмеження на охоронюваних територіях.
Перед цим вони також зіткнулися з опором з боку військової частини, дислокованої на території президентської резиденції.
Очікувалося, що CIO ще раз спробує затримати Юна в п'ятницю, оскільки виконання ордеру в суботу або неділю може зіткнутися з ще більшим опором натовпу.
Для арешту президента Генеральна прокуратура Південної Кореї зібрала групу за участі поліції та слідчих х міністерства оборони. Команда, яка виконувала ордер, складалася з 30 осіб з CIO і 120 поліцейських, з яких 70 спочатку чекали за межами резиденції. Пізніше частину з них відправили всередину, щоб допомогти в проведенні обшуку.
Слідчі планували заарештувати Юна і доставити його в штаб-квартиру в Гвачхоні, на південь від Сеула, для допиту, а потім помістити його в Сеульський центр ув'язнення в сусідньому Уйвані.
Після затримання у правоохоронних органів було б 48 годин на те, щоб або отримати новий ордер на його офіційний арешт, або звільнення з-під варти.
Джерело: zn.ua (Світ)Новини рубріки
Дуже небезпечне рішення для Росії: Кремль знайшов новий спосіб поповнення армії
05 січня 2025 р. 12:14
У Сеулі мітингують прибічники і противники арешту відстороненого президента
05 січня 2025 р. 12:09
52% тайванців підтримують незалежність острова (ВІДЕО)
05 січня 2025 р. 12:00