Про “сценарій Орбана” та “сценарії Вілсона” для Грузії розповів Васадзе

04 січня 2025 р. 13:23

04 січня 2025 р. 13:23


Підхід західних країн до подій у Грузії є вкрай обережним та недостатнім у контексті впливу на правлячу “Грузинську мрію”. Усі дії Заходу здійснюються під тиском грузинського суспільства, яке не має наміру здаватися. Проте кроки демократичних країн, і насамперед США, є дуже важливими. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив політолог Гела Васадзе.

“Якби не було такого безпрецедентного опору з боку грузинського суспільства, давним-давно всі визнали б [легітимність парламенту Грузії], і “Грузинська мрія” спокійно втягла б Грузію в “русский мир”. Але коли практично вся активна частина населення Грузії включена в протести і каже, що не хоче “русского мира”, Захід змушений реагувати. Подивимося, що зробить Трамп”, — коментує політолог.

Він зазначає, падіння засновника “Грузинської мрії” Бідзини Іванішвілі залежить від західних партнерів Грузії, зокрема від Сполучених Штатів, які поки що обмежуються “попереджувальними санкціями” як для Іванішвілі, так і для інших представників цього режиму.

“Тут як по закритих каналах може бути тиск, так і по відкритих каналах. Єдине питання: буде цей тиск чи ні? Або США скажуть: “О’кей, хлопці, нас цілком влаштовує те, що Грузія буде російською, те, що Росія зміцниться”… Можливо таке. У нашому світі все можливе”, — констатує Васадзе.

На думку політолога, США для Грузії можуть мати два сценарії після інавгурації новообраного президента Дональда Трампа. Перший Васадзе називає “сценарієм Орбана” —  на ім’я прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який підтримав “Грузинську мрію”.

“Сценарій Орбана”: коли Орбан переконує Трампа, що вони добрі хлопці у владі, але вони не люблять цих ворогів — демократів, лібералів, вони не люблять демократію. Ну, ти теж не любиш демократію. Так що давай просто дамо росіянам те, що їм належить по праву. Україна, Грузія — це, в принципі, російські землі. Це ж, в принципі, їхній вплив, радянський. Вони ж там один одного краще розуміють тощо. А ми займемося своїми справами. Ось “сценарій Орбана”, прямий, відвертий. Такий як є. Грузини та українці — це ті ж росіяни”, — коментує гість ефіру.

Другим він називає “сценарій Вілсона” — на ім’я республіканця Джо Вілсона, який очолює підкомітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США та запросив президентку Грузії Саломе Зурабішвілі на інавгурацію Трампа як “єдиного легітимного лідера в Грузії”.

“Вілсон має іншу логіку. Сполучені Штати вклали купу ресурсів у те, щоб цей регіон був, як мінімум, не ворожий до Сполучених Штатів. І в результаті зараз на порожньому місці віддамо Грузію, віддамо, значить, і весь Південний Кавказ, віддамо Південний Кавказ — віддамо і Центральну Азію. Дамо Росії та Ірану перерізати навпіл всі сухопутні маршрути Євразією з Китаю до Європи і, взагалі, — з Азії до Європи. Чи готові ми це зробити? І чи стане від цього Америка знову великою? Ось така дилема”, — описав Гела Васадзе.

Нагадаємо, 14 грудня в парламенті Грузії пройшли “вибори” президента, на яких був представлений єдиний кандидат — колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі, ставленик партії “Грузинська мрія”. А 29 грудня в парламенті Грузії відбулася його “інавгурація”. Кавелашвілі як главу країни не визнають чинна глава держави Саломе Зурабішвілі, опозиція та значна частина міжнародних партнерів.

Про “сценарій Орбана” та “сценарії Вілсона” для Грузії розповів Васадзе

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua