Китай протестує проти санкцій США за ймовірну роль у хакерських атаках

07 січня 2025 р. 10:35

07 січня 2025 р. 10:35


Китай засудив рішення Міністерства фінансів США запровадити санкції проти пекінської компанії, що займається кібербезпекою, за її ймовірну роль у численних хакерських атаках на найважливіші об'єкти інфраструктури США, а китайське агентство кібербезпеки в понеділок поскаржилося на атаки на китайські мережі, пише AP News .

Відповідаючи на запитання про санкції проти пекінської компанії Integrity Technology Group, офіційний представник МЗС Китаю Го Цзякунь заявив, що країна вживає заходів у боротьбі з кібератаками, і що Вашингтон використовує це питання, щоб «зганьбити й очорнити Китай».

«Протягом деякого часу американська сторона розігрувала так звані китайські кібератаки і навіть ініціювала незаконні односторонні санкції проти Китаю», — сказав Го. «Китай рішуче виступає проти цього і вживе необхідних заходів для захисту своїх законних прав та інтересів».

Integrity Technology Group заявила, що цей крок Вашингтона «не має під собою фактичної основи».

«Компанія рішуче виступає проти необґрунтованих звинувачень Міністерства фінансів США і незаконних односторонніх санкцій щодо компанії», — йдеться в заяві компанії Yongxin Zhicheng Technology Group, опублікованій у понеділок на Шанхайській фондовій біржі.

Китайський національний інформаційний центр кібербезпеки повідомив, що виявив атаки з різних шкідливих сайтів та іноземних IP-адрес, зокрема з Каліфорнії та Флориди. Він також повідомив про атаки з Нідерландів, Сінгапуру, Мексики, Туреччини та В'єтнаму з використанням троянських програм, ботнетів, фішингу, крадіжки інтелектуальної власності та порушення недоторканності приватного життя.

«Вони становлять серйозну загрозу для внутрішніх мережевих пристроїв Китаю і користувачів Інтернету, а деякі дії підозрюють у скоєнні кримінальних злочинів», — йдеться в повідомленні центру на його сайті соціальної мережі WeChat.

У п'ятницю Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило проти Integrity Technology санкції, які блокують доступ до американської власності та банківських рахунків, і не дають змоги особам і компаніям, які потрапили під санкції, вести бізнес з американцями. Як причину санкцій було вказано передбачувані численні зломи, спрямовані проти американських жертв, включно з інцидентами, які приписують Flax Typhoon (кампанії, яку спонсорує китайська держава і яка спрямована на критично важливу інфраструктуру США).

Санкції не були пов'язані з інцидентом, під час якого Міністерство фінансів повідомило, що китайські хакери отримали віддалений доступ до кількох робочих станцій і несекретних документів унаслідок серйозного порушення кібербезпеки.

Міністерство фінансів заявило, що дізналося про цю проблему 8 грудня, коли сторонній постачальник програмних послуг BeyondTrust зазначив, що хакери вкрали ключ, «який постачальник використовував для захисту хмарного сервісу, що застосовується для віддаленого надання технічної підтримки» працівникам.

Американські чиновники борються з наслідками масштабного китайського кібершпигунства, відомого як Salt Typhoon («Солоний тайфун»), який, за їхніми словами, дав чиновникам у Пекіні доступ до приватних текстів і телефонних розмов невідомої кількості американців.

Наприкінці минулого місяця офіційні особи заявили, що від Salt Typhoon постраждали щонайменше вісім телекомунікаційних компаній, а також десятки країн.

Компанія Integrity Technology заявила, що санкції не матимуть негативного впливу на її бізнес, оскільки вона не працює у США і не має там активів. Вона додала, що дотримується всіх законів і правил і «завжди дотримувалася корпоративного бачення і місії — принести почуття безпеки у світ».

Китай протестує проти санкцій США за ймовірну роль у хакерських атаках

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)