Росії не вистачає ресурсів на Курському напрямку, попри участь північнокорейців, — Ступак

07 січня 2025 р. 20:07

07 січня 2025 р. 20:07


Попри підкріплення з Північної Кореї, Росії все одно не вистачає сил, щоб відбивати новий наступ Сил оборони України, що розпочався в Курській області РФ. Про це сьогодні, 7 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Він зазначив, що однією з цілей як розпочатого наступу, так і загалом Курської операції, є перетягування російських сил із напрямків фронту на території України.

“З тих напрямків, які у нас, на жаль, просідають. Курахівський напрямок (вірніше, те, що від нього залишилося) і Покровський — найважливіші для нас. І потрібно змусити російське командування забрати сили з цих напрямків, тому що, як ми бачимо, в Курській області в Російської Федерації не вистачає ресурсів. Не вистачає навіть незважаючи на доброску північнокорейських солдатів”, — сказав Ступак.

Експерт нагадав про вчорашнє відео українських десантників у Курській області, яке підірвало мережу. На відео зафіксовано, як бронетранспортер Stryker (“Страйкер”), у якого закінчиться боєкомплект, почав просто давити російську піхоту.

“Просто ганяється по полю і давить російських військових. Також була інформація, що серед піхоти були і північнокорейські солдати”, — уточнив він.

Але поки що не всі північнокорейські солдати, які прибули до РФ, беруть участь у бойових діях, оскільки багато часу йде на їхню перепідготовку до сучасних реалій бою, а також вибудовування комунікацій із російськими військовими.

“Тому що північнокорейська мова — це не південнокорейська, і таких перекладачів у Росії дуже мало. Ще менше фахівців у Північній Кореї, які можуть говорити російською. І ніяке заучування списку коротких фраз не допомагає північнокорейцям у бою”, — пояснив Ступак.

Утримання частини Курської області та розширення цих територій дає Україні додаткові позиції в майбутньому переговорному процесі.

“Нинішнє керівництво США розглядає Курську операцію як козир у рукаві України на майбутніх переговорах. Незабаром ми дізнаємося, як це розцінює новий президент Дональд Трамп і його адміністрація. І має бути ще такий суспільний консенсус, чи приймається ця карта до обміну, чи не приймається. Може бути й негативний сценарій, що під час переходу до переговорів цю карту, скажімо так, обнулять, мовляв, вона не котирується, і взагалі можуть сказати: виходьте з Курської області. Такий негативний сценарій дуже навіть реальний, його відкидати не можна”, — зазначив експерт.

Багато хто хотів би бачити Курську операцію як цвях, що забивається в режим диктатора Путіна.

“Але будемо прагматичні. На жаль, влада у Путіна у РФ міцна, опозиції там зараз немає (когось убили, когось ув’язнили, хтось виїхав із Росії)”, — сказав Ступак.

Нагадаємо, ЗСУ увійшли в Курську область 6 серпня 2024 року і з того часу утримують її частину. На цьому напрямку росіяни вже втратили понад 38 тис. солдатів, із них близько 15 тис. убитими. Крім того, 3 800 північнокорейських військових були вбиті або поранені .

Росії не вистачає ресурсів на Курському напрямку, попри участь північнокорейців, — Ступак

Джерело: uatv.ua (Світ)