вологість:
тиск:
вітер:
“Хижак” веде полювання на російську піхоту: репортаж із бойових позицій українських бомберів (ВІДЕО)
Зупинити штурмові дії піхотних груп противника — основне завдання бомберів бригади “Хижак”, які працюють на Торецькому напрямку. Там екіпажі ударних БпЛА знищують противника вдень і вночі, а також у святкові дні. На одному з нічних чергувань бойового розрахунку побувала військова кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.
На бойові позиції українських бомберів кореспонденти добиралися під покровом ночі, спершу не поспішаючи долаючи бездоріжжя й вслухаючись у повідомлення від аеророзвідки.
Тільки після інформації про “чисте небо” водій додає швидкості. Дороги хоч і розбиті, але їхати потрібно швидко, щоб не розсекретити позиції бійців.
“У цьому укритті працює розрахунок ударних дронів. Свої борти хлопці відправляють на Торецький напрямок. До російських окупантів звідси всього кілька кілометрів. Нині на чергуванні пілоти “Самурай” та Аманда. І це вже не перше бойове чергування екіпажу в новому 2025 році”, — зазначила Грамова.
“У принципі, для нас — нічого незвичайного. Ми вже за весь цей час просто звикаємо до того, що це робота”, — сказала патрульна поліцейська бригади “Хижак” Аманда.
Бійці кажуть, зараз ні для українських, ні для російських безпілотників погода нельотна, тому всі чекають світанку. Без нормального коригування аеророзвідки підіймати борт у небо немає сенсу.
“Зараз туман, погана видимість. Щоб зберегти наші нічні дрони, ми поки що не вилітаємо. Ближче до світанку буде видно якісь орієнтири, більше ймовірності повернути дрон, тоді й будемо вилітати”, — сказав “Самурай”.
На світанку нового дня туман не розсіюється, але вилітати й працювати вже можна, кажуть бомбери. На відео, що передає безпілотник, дивитися непросто — там знищений росіянами Торецьк. На свою першу ціль бійцям довго чекати не доводиться.
Бомбери швидко атакують противника запальним снарядом й чекають на нові завдання.
“Є такі невеликі переміщення. Буває і взагалі затишшя. А буває їх як тарганів просто. Зараз більш-менш тихо”, — каже “Самурай”.
Торецьком росіяни переміщаються по одному або малими групами. Ховаються в розбитих будівлях. Але снарядів вистачає на всіх.
До того, як приєднатися до операторів БпЛА, Аманда була інспектором в управлінні поліції. Каже, робота на фронті — це не складання протоколів й не виїзди на виклики. Тут нудно не буває, аби погодні умови дозволяли продуктивно працювати.
“Через погані погодні умови було не дуже продуктивно, але сподіваємося, що погода стане кращою й в нас буде більше можливостей їх ліквідувати”, — сказала вона.
У бомберів починається перезмінка. На чергування виходить другий екіпаж. Після настання темряви пілоти починають використовувати дрон із тепловізором. Полювання на піхоту противника триває. Завдання — не дати російським військовим можливостей для формування штурмових груп та атак українських позицій.
“Вони збираються в будинках й потім переміщуються далі. Їм накопичуватися потрібно для штурму. Пересуваються, в основному, малими групами”, — кажуть бомбери.
Зараз Торецьк — це справжнє поле бою. Місто розбите, але в руїнах багатоквартирних будинків противник ще може сховатися, перебігаючи з одного під’їзду до іншого, тож у міських умовах бомберам працювати непросто. Однак, запевняють бійці, такі складнощі для них — лише новий бойовий досвід.
Новини рубріки
Не просто амбіції. У США назвали справжні причини інтересу до Гренландії
09 січня 2025 р. 08:22
Говорить Україна. 1051-й день війни (ЕФІР)
09 січня 2025 р. 08:17
Про обстановку в Азово-Чорноморській акваторії повідомили у ВМС ЗСУ
09 січня 2025 р. 08:17