Відмова Shein коментувати використання примусової праці обурила законодавців Британії (ВІДЕО)

09 січня 2025 р. 11:10

09 січня 2025 р. 11:10


Адвокат компанії Shein, викликаний на слухання до британського парламенту, у вівторок ухилився від відповідей на запитання про те, чи продає гігант індустрії швидкої моди продукцію, що містить бавовну з Китаю. Це обурило законодавців, які вимагають відповідей на питання про трудову практику ритейлера і звинувачення в примусовій праці в його ланцюжках поставок, пише AP News .

Керівники Shein і компанії-конкурента Temu були допитані у вівторок у парламентському комітеті з бізнесу і торгівлі з приводу дотримання трудових прав і того, як вони постачають свою продукцію. Слухання відбулися на тлі повідомлень про те, що компанія Shein, яка була заснована в Китаї, а зараз базується в Сінгапурі, готується до розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі на суму 50 мільярдів фунтів стерлінгів (62 мільярди доларів) у першому кварталі цього року.

Обидва глобальні ритейлери набирають популярності в усьому світі завдяки продажу одягу і товарів переважно китайського виробництва за вигідними цінами. Однак вони зазнають критики у зв'язку зі звинуваченнями в тому, що в їхніх ланцюжках постачань може використовуватися примусова праця, зокрема в китайській провінції Сіньцзян, де, на думку правозахисних груп, Пекін припускається серйозних порушень прав людини щодо представників етнічної групи уйгурів та інших мусульманських меншин.

Іньань Чжу, головний юрисконсульт компанії Shein у Лондоні, відмовилася відповідати на неодноразові запитання на слуханнях про те, чи є в продукції, яку вона продає, бавовна із Сіньцзяна або інших районів Китаю.

Вона також відмовилася повідомити, чи забороняє її кодекс поведінки своїм постачальникам закуповувати синьцзянську бавовну, чи прокоментувати, чи побоюється компанія, що в Синьцзяні використовується примусова праця.

«Я не думаю, що це наша справа — коментувати... вести геополітичні дебати», — сказала вона.

«Ми дотримуємося законів і правил у країнах, у яких працюємо. Ми дотримуємося відповідних законів Великої Британії», — додала вона, наголосивши, що тисячі перевірок проводяться від імені Shein перевіреними зовнішніми фірмами, щоб гарантувати надійність ланцюжків поставок.

Голова комітету Ліам Бірн заявив, що парламентський комітет був «нажаханий» нестачею інформації, наданої Чжу, і що її заяви дали законодавцям «нульову впевненість» у чесності ланцюжків поставок Shein.

«Небажання відповідати на елементарні запитання відверто межує з неповагою», — сказав Бірн.

Пропозиція про вихід Shein на біржу в Лондоні викликала занепокоєння політиків та інших осіб, включно з незалежним комісаром із боротьби з рабством у Великій Британії, у зв'язку з потенційними етичними проблемами і питаннями управління.

Попередня спроба компанії розмістити акції в США була зупинена законодавцями, які вимагали підтвердження того, що Shein не використовує примусову працю китайців, переважно мусульман-уйгурів.

Стівен Хірі, старший юрист компанії Temu, заявив на слуханнях, що проблема примусової праці хвилює її вище керівництво і що продавцям з регіону Сіньцзян не дозволяється продавати товари на глобальному онлайн-ринку.

У 2023 році в доповіді Конгресу США містилася критика ланцюжків постачань Temu, в якій йшлося про те, що існує «надзвичайно високий ризик» того, що в них використовується китайська примусова праця. У доповіді йшлося, що Temu «не проводить аудиторських перевірок і не повідомляє про систему контролю за дотриманням законодавства, щоб підтвердити, чи дотримуються її постачальники американського законодавства про примусову працю».

Відмова Shein коментувати використання примусової праці обурила законодавців Британії (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua