вологість:
тиск:
вітер:
Опозиційний кандидат у президенти Польщі не бачить Україну "ні в ЄС, ні в НАТО"
Кандидат у президенти Польщі , підтримуваний опозиційною партією "Право і Справедливість", Кароль Навроцький заявив, що не бачить Україну "ані в Євросоюзі, ані в НАТО". За його словами, Київ має відповісти за "дуже жорстокий злочин, скоєний проти 120 тисяч своїх сусідів", передає Polsat .
"Сьогодні я не бачу України в жодній структурі — ані в Євросоюзі, ані в НАТО — доки не будуть вирішені такі важливі для поляків цивілізаційні питання. Країна, яка не в змозі відповісти за дуже жорстокий злочин, скоєний проти 120 тисяч своїх сусідів, не може бути частиною міжнародних альянсів", — заявив Навроцький.
Він додав, що поляки підтримували і продовжують підтримувати українців, але угода про ексгумацію жертв Волинської трагедії, укладена між очільником польської дипломатії Радославом Сікорським та главою українського МЗС Андрієм Сибігою, є "непотрібним трюком" Сікорського. За його словами, Інститут національної пам’яті, директором якого є Навроцький, вже пережив "з десяток потенційних проривів у цьому питанні", тому для нього "ентузіазм голови польської дипломатії був передчасним".
"Я хочу чітко заявити, що Інститут національної пам’яті (...) спроможний підтримати зусилля влади щодо ексгумацій на Волині. Тут для нас набагато важливіше польське питання. Хотілося би проривів, але їх не було", — заявив Навроцький.
Він також додав, що у разі своєї перемоги на виборах "він чітко скаже українській стороні, що наші фінансові зусилля, зусилля громадян, військові зусилля, які допомогли Україні, хотіли б побачити партнерське ставлення з українського боку і можливість поховати наших жінок і дітей ".
"Для мене інтереси поляків важливіші, ніж поплескування їх по плечу", — додав кандидат у президенти Польщі.
Нагадаємо, п роведення пошукових робіт жертв Волинської трагедії планують почати у 2025 році. Роботи хочуть провести у Рівненській області.
Польща готується до головування в ЄС, заявляючи про рішучу підтримку України на шляху до перемоги та інтеграції до Євросоюзу. А прем’єр Дональд Туск наполягає на прискоренні вступних процедур для України. Але як взаємини Києва та Варшави вплинуть на оборонну політику, торговельні бар’єри й історичні рани?
Про все це редакторка міжнародного відділу ZN.UA Тетяна Силіна та оглядач Володимир Кравченко говорили під час інтерв’ю з главою польської дипломатичної місії в Києві Пйотром Лукасєвічем, який чітко заявив: " Наша стратегічна мета — щоб Україна вийшла переможцем у цій війні ".
Джерело: zn.ua (Світ)Новини рубріки
У Сальвадорі стався землетрус магнітудою 5,8
10 січня 2025 р. 00:42
Встигнути до інавгурації: Урсула фон дер Ляєн хоче зустрітися з Трампом
10 січня 2025 р. 00:29
Європа встановила рекорд імпорту природного газу з росії у 2024 році – The Guardian
10 січня 2025 р. 00:21