У Росії ще є запас міцності, тому західні партнери повинні збільшити допомогу Україні — думка політолога

09 січня 2025 р. 19:47

09 січня 2025 р. 19:47


Російська Федерація втрачає свій вплив у світі, зараз вона перебуває в куди гіршій позиції, ніж була до повномасштабного вторгнення в Україну. Водночас запас міцності у Росії ще є, тому західним партнерам необхідно нарощувати підтримку України, щоб змінити ситуацію на полі бою. Таку думку сьогодні, 9 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, доктор політичних наук Ігор Петренко.

Він вважає, що Україна може досягти переваги на фронті тільки за допомогою західних союзників і партнерів. А для цього вони повинні згуртуватися і позбутися страху перед Росією.

“Важливо розуміти, що ми маємо відійти від системи координат, у якій Україні надається допомога для того, щоб вистояти. Тобто, якщо ми хочемо справді зміну ситуації, то значить нам потрібна допомога, яка б могла суттєво вплинути на зміну цієї ситуації”, — упевнений Петренко.

Політолог зауважив, що є певні ознаки послаблення Росії через одержимість Путіна Україною.

“Російська Федерація втратила європейські ринки своїх енергоресурсів практично і, безумовно, геополітичний її вплив теж послаблюється. Війна проти України сильно підкосила позиції Росії за багатьма напрямками”, — сказав він.

Петренко вважає, що критика адміністрації Байдена про те, що Україна отримує недостатньо допомоги, певною мірою виправдана, оскільки, постійно побоюючись ескалації, США надавали підтримку, яка не могла призвести до зміни ситуації на полі бою. Він припустив, що наступна адміністрація Сполучених Штатів не повторить помилки Байдена і матиме розуміння стратегії кінцевих цілей.

“Україна зараз намагається виробити стратегію вже в комунікації з новою адміністрацією. І паралельний трек — це Європейський Союз, країни НАТО, двосторонні угоди, спільне виробництво, розвиток оборонного сектору з нашими партнерами. Ми намагаємося диверсифікувати всю цю історію, щоб мати різні підмоги і протидіяти агресивним діям Російської Федерації, яка, в принципі, не зупиниться, навіть якщо ми будемо мати якусь потенційну домовленість. Тому наше завдання — це бачити стратегію, напрацювати її і працювати на довгий горизонт планування, оскільки це справді дасть змогу мати спадкоємність, зокрема й у політичних курсах і змінах у певній кон’юнктурі”, — пояснив політолог.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 9 січня виділили новий пакет військової допомоги для України. Його сума становить 500 млн доларів.

У Росії ще є запас міцності, тому західні партнери повинні збільшити допомогу Україні — думка політолога

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua