“Рамштайн” був стратегічним — розбір генерала

10 січня 2025 р. 16:16

10 січня 2025 р. 16:16


Засідання Контактної групи з оборони України (формат “Рамштайн”), що відбулося напередодні, було стратегічним. Оскільки йшлося не лише про задоволення потреб України на полі бою найближчими днями, тижнями та місяцями, а й про підтримку партнерів до 2027 року, зокрема й про варіанти цієї підтримки залежно від рішень майбутньої адміністрації Сполучених Штатів Америки. Про це сказав генерал, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж сьогодні, 10 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ .

Він наголосив: потужна оборона необхідна Україні, незалежно від термінів закінчення війни.

“Це конкретні поставки, які йдуть і будуть йти найближчими днями та тижнями, — це плюс великий для ефективної оборони. Це створення резервів на найближчі місяці — другий етап. Це якраз ті вісім великих груп, які працювали за артилерією, дронами, авіацією, кібератаками, розвідкою, системами протиповітряної оборони — тобто на підтримку України розроблено цілу модель, кожна країна відпрацювала свою програму. Це дуже важливо. 2 млрд дол. [підтримки], які разом вирішили на цьому “Рамштайні”, — це лише частина, це частка на найближчі тижні”, — коментує гість ефіру.

На його думку, щодо довгострокової стратегічної підтримки України особливе місце займають рішення щодо кооперації у військово-промисловому комплексі.

“І Україна стає не лише гарантом безпеки для своєї країни, а й для багатьох країн Європи та навіть НАТО, оскільки буде форпостом, який матиме дуже потужні та новітні системи озброєння завдяки міжнародній кооперації. І вчора на “Рамштайні” це питання було вирішено”, — наголосив Маломуж.

Як працюватиме “Рамштайн”, коли приступить до своїх обов’язків нова адміністрація Білого дому, — ще один важливий аспект дискусій країн-учасниць Контактної групи, наголосив генерал.

“Як діятиме новий глава США? Як діятимуть європейці, якщо буде ослаблена допомога? Як перебере на себе, можливо, функції підтримки України у військовому секторі та інших секторах НАТО? Це також розглядалося як можливі варіанти, щоб Україна не опинилася за бортом”, — зазначив він.

Водночас, відправлення миротворчих контингентів в Україну Маломуж поки вважає теоретичною дискусією.

“Жодна країна не готова безпосередньо відправляти контингенти, бо йде війна. Навіть ініціатор — Франції — зараз не має конкретних пропозицій, механізмів. Ці сили можуть бути задіяні після мирного процесу як гаранти протягом певного часу, наприклад, на кордоні з Російською Федерацією. Але Росія піде на цей крок лише тоді, коли вже бачитиме, що шансів виграти немає. Коли буде загроза падіння режиму. А так вона буде проти будь-яких європейських контингентів, бо вважає, що це союзники України, ніби її [Росії] вороги. Тому зараз ми повинні опрацьовувати цю тему, але реальність поки що дуже далека”, — сказав Микола Маломуж.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що миротворці можуть бути серйозною складовою для майбутніх гарантій безпеки для України.

“Рамштайн” був стратегічним — розбір генерала

Джерело: uatv.ua (Світ)