вологість:
тиск:
вітер:
Членство в НАТО: Київ має намір домогтися гарантій безпеки, щоб не допустити повторної агресії РФ (ВІДЕО)
Не потрібно робити поспішних висновків про політику Вашингтона. Так президент України Володимир Зеленський прокоментував заяву обраного президента США про членство України в НАТО. Дональд Трамп на пресконференції зазначив, що розуміє побоювання росіян через намір України стати членом НАТО, розповідає FREEДOM .
Заявленою темою пресконференції обраного президента США у Флориді були інвестиції. Але Дональд Трамп говорив і про екологію, і про Гренландію, і про Панамський канал. Центральною темою стала критика адміністрації президента Байдена. Саме в цьому контексті й прозвучали слова про можливе членство України в НАТО.
Раніше Дональд Трамп уже говорив про те, що перспектива вступу Києва до Альянсу стала однією з причин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
“Якщо Україна вступить до НАТО, тоді цей блок буде прямо біля порога Росії, і я можу зрозуміти почуття росіян з цього приводу. Насправді я вважаю, що у них була угода, а потім Байден її порушив. У них була угода, яка влаштувала б Україну і всіх інших, але Байден сказав: “Ні, ви повинні мати можливість вступити в НАТО”, — заявив Дональд Трамп.
Президент Володимир Зеленський визнав: зараз в НАТО немає консенсусу щодо питання про вступ України до Альянсу. На його думку, однією з причин війни, яку розв’язала проти України Росія, стало те, що Україна не є членом НАТО та не має надійних гарантій безпеки.
“Якщо ми говоримо відкрито, то тут потрібно звернути увагу і сказати чесно — нас там не бачили. Я вважаю, що це одна з причин, чому в нас війна. Тому що не боялися, що Україна буде з кимось. Тобто Путін розумів, що за Україну ніхто не заступиться. Він розумів, що його армія більша, він може нас знищувати. Але українська армія — армія сильних людей. Наш народ — він вразив увесь світ”, — зазначив Володимир Зеленський.
Що ж стосується перспективи членства в НАТО, то не варто поспішати з висновками, вважає глава держави.
“Я про це буду говорити з президентом Сполучених Штатів Америки. Не робіть одразу висновки щодо політики США. Пам’ятаєте, Україні сказали, що системи Patriot можуть бути і є тільки в країнах НАТО? Ну? Або ми з вами вже давно в НАТО, або не треба робити швидких висновків. Потрібно працювати й потрібно робити все, щоб Україна отримала гідні наших людей гарантії безпеки і які могли б зупинити Путіна”, — заявив президент України.
“Червоною лінією” Кремля було розширення НАТО. Але після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну Фінляндія відмовилася від нейтрального статусу, і країна стала членом Північноатлантичного альянсу. Чергова “червона лінія” Путіна виявилася ілюзією.
“Ми дуже чітко заявили, причому не тільки американській аудиторії, а й обраному президенту Трампу та його команді, що від НАТО немає жодної загрози. Це дуже схоже на давно використовуваний Росією наратив звинувачення НАТО або так званого розширення НАТО у власній агресії. НАТО розширюється, коли вільні люди в демократичних країнах вирішують приєднатися до нього. Це сталося з Фінляндією і Швецією, сподіваюся, в найближчому майбутньому станеться і з українським народом”, — заявила чинна очільниця ОБСЄ, міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.
Кіт Келлог, номінований Дональдом Трампом на посаду спецпосланця з питань України та Росії, заявив, що не варто сприймати слова обраного президента США як намір іти на поступки Путіну.
“Він дійсно намагається врятувати Україну й зберегти її незалежність. І він збирається переконатися, що все буде справедливо та чесно. Він говорив про це, причому неодноразово, як під час зустрічі Зеленського з ним у “Трамп-тауер”, так і на своїх пресконференціях”, — зазначив радник із національної безпеки віцепрезидента США (2018-2021 рр.) Кіт Келлог.
Київ має намір домогтися гарантій безпеки від партнерів для запобігання майбутньої агресії з боку Росії. Але, як раніше заявляли в українському МЗС, вони не можуть служити заміною членства в НАТО. Крім того, незворотність євроатлантичної інтеграції закріплена в Конституції України.