вологість:
тиск:
вітер:
РФ використовує методи “нижче 5-ї статті” договору НАТО, щоб не вступати у відкритий конфлікт з Альянсом — Юкнявічєнє
Гібридна війна Росії – це складна та багатогранна стратегія, спрямована на дестабілізацію та послаблення європейських держав та НАТО. Такий підхід до ведення війни дозволяє Росії уникати прямих військових зіткнень, завдаючи при цьому значної шкоди. Про те, як можна протистояти цим загрозам, в ефірі телеканалу FREEДОМ розказала литовська політикиня, міністерка оборони Литви (2008-2012 рр.), депутатка Європейського парламенту Раса Юкнявічєнє.
“ Елементи гібридної війни завдають шкоди, але не переходять до повноцінної агресії, тому вони не підпадають під 5-ту статтю договору НАТО, яка говорить, що напад на одну державу-члена вважається нападом на всіх. Росія розуміє, що вони не зможуть боротися з НАТО у відкритому конфлікті, тому використовують методи “нижче 5-ї статті”, але все одно завдають значної шкоди “, — сказала вона.
Ці методи Російська Федерація використовує для підриву політичної стабільності в країнах Балтії, в т. ч. шляхом маніпуляцій з мігрантами.
“ У 2021 році сили Лукашенка за підтримки Росії направили мігрантів до кордонів Литви, Латвії та Польщі. Це стало частиною ширшої стратегії гібридної війни “, — нагадав Юкнявічєнє.
Багато з цих тактик сягають корінням у радянське минуле.
“ Ми вже не один рік спостерігаємо такі гібридні атаки з боку Російської Федерації. Цю тактику використовував КДБ у Радянському Союзі, а зараз її використовує ФСБ”, — наголосив євродепутат.
Балтійське море стало важливою зоною для гібридних атак з боку Російської Федерації.
“ Після того, як Швеція та Фінляндія вступили до НАТО, Балтійське море фактично стало “озером” НАТО, і такі атаки є яскравим прикладом того, як Росія намагається компенсувати втрату контролю над цим регіоном “, — наголосила Юкнєвічєнє.
У відповідь на загрози з боку Росії члени Альянсу повинні продовжувати зміцнювати свою оборону.
“ Приклад Фінляндії, коли було заарештовано судно, відповідальне за пошкодження кабелів, показує, наскільки важливо посилювати патрулювання та захищати нашу безпеку в Балтійському морі “, – зазначила Раса Юкневічєнє.
Нагадаємо , скандинавські країни посилили нагляд за підводною інфраструктурою та російським тіньовим флотом. Це стало відповіддю на диверсії в Балтійському морі. У рамках операції Nordic Warden відстежуватиме дані з низки джерел, у тому числі за допомогою інструментів штучного інтелекту.
Джерело: uatv.ua (Світ)