вологість:
тиск:
вітер:
Курська операція посприяла тому, що 50-тисячне угруповання російських військ воює на своїй території, а не в Україні, — Братчук
Курська операція ЗСУ почалася 6 серпня 2024 року як превентивні дії з українського боку. Правила маневрової війни на території РФ були нав’язані Силами оборони України в Курській області. На цьому сьогодні, 10 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
“Курська операція почалася 6 серпня минулого року — Сили оборони України увійшли на територію Російської Федерації. Хочу нагадати, що така ситуація на території Росії виникла вперше з часів Другої світової війни. Власне, це були превентивні дії української сторони для того, щоб російська армія своєю чергою не зайшла на території нашої Сумської та Чернігівської областей, більше не загрожувала Харківській області з півночі”, — нагадав Братчук.
Він зазначив, що Курська операція — добре організована, продумана, в режимі цілковитої інформаційної тиші посприяла тому, що 50-тисячне угруповання російських військ зараз воює на своїй території, а не в Україні.
Спікер Української добровольчої армії додав: якщо говорити про військові успіхи Курської операції, то тут немає такої лінії фронту, як є на лінії бойового зіткнення на території України, де Росія протистоїть українським військам і намагається атакувати по всьому фронту.
“Тут правила маневрової війни були нав’язані українською стороною. І, власне, це одна з головних відмінностей бойових дій на території Російської Федерації. Сьогодні російська військова авіація так званих військово-космічних збройних сил РФ зносить з лиця землі російські населені пункти. А ці бомби могли б падати на голови наших громадян у Сумській, Чернігівській, зокрема і в Харківській областях, тобто — у прикордонні України”, — зазначив речник Української добровольчої армії.
Він додав, що сьогодні, як і понад п’ять місяців тому, дії українських Сил оборони в Курській області відбуваються в повній інформаційній тиші.
“Це є одним із важливих моментів проведення таких бойових дій. Російська армія планувала вже п’ятий великий наступ у Курській області. Завдання росіян зрозуміле — не тільки витіснити ЗСУ, а й спробувати знову зайти на північ України для того, щоб загрожувати вже з цього напрямку. Не вийшло, не вийшло. Ба більше, сьогодні ми можемо говорити про те, що ті втрати, яких зазнає російська армія в цих жорстоких, кровопролитних боях на Курщині, непорівнянні. Є частини, які, якщо продовжуватимуть у такому самому темпі й з такою ж інтенсивністю атакувати Сили оборони України, то буквально протягом кількох днів, максимум, до тижня, можуть втратити боєздатність настільки, що їх доведеться виводити з цієї території. Водночас не допомогли російським окупантам навіть північнокорейські солдати, яких Путін купив як “гарматне м’ясо” у диктатора КНДР”, — підсумував Сергій Братчук.