вологість:
тиск:
вітер:
Пішов шостий місяць: що показала Курська операція ЗСУ — думки глядачів FREEДОМ та експертів
Курська операція ЗСУ триває вже шостий місяць. Завдяки їй, українські захисники зірвали наступальні плани російських окупантів і не дали реалізувати загарбницьку стратегію в Сумській і Чернігівській областях. Крім того, на сьогоднішній момент відомо про нове просування Сил оборони України в регіоні.
Чим примітна Курська операція ЗСУ через пів року
Курська операція стала однією з головних перемог Збройних сил України з початку повномасштабної війни Росії проти України, заявив президент Володимир Зеленський на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. Російське командування відправило на Курський напрямок майже 60 тисяч військових, зокрема солдатів із Північної Кореї.
У цій війні допомога КНДР не приносить Кремлю очікуваного результату. Північна Корея направила в Росію майже 12 тисяч солдатів. За інформацією Володимира Зеленського, втрати військових з Північної Кореї вже склали чотири тисячі осіб убитими і пораненими.
Операція Сил оборони України в Курській області розпочалася 6 серпня 2024 року.
Президент України впевнений: успішні дії ЗСУ на території країни-агресора стали доказом того, що так звані червоні лінії Кремля — блеф.
“Візьмемо, наприклад, Курську операцію — це одна з наших перемог, я думаю, одна з найбільших перемог не тільки минулого року, а й за весь час війни. Багато російських погроз і сміливих заяв виявилися блефом, особливо після того, як українці увійшли в Курську область. І я впевнений, що ще більше їхніх погроз виявиться блефом, якщо ми всі разом будемо ще наполегливіше працювати над тим, щоб підштовхнути Росію до миру”, — заявив глава держави.
Сили оборони України атакують російську армію на кількох напрямках, знищуючи бронетехніку, склади і живу силу противника. Останнім часом російські війська посилено обстрілюють Суджу Курської області та прилеглі села.
“Мирне населення перебуває по домівках або в інтернаті здебільшого, тому що противник дуже активізував обстріли населеного пункту Суджа і прилеглих до нього сіл. Багатьох сіл уже просто немає. З 6 серпня до сьогодні загинуло 36 цивільних осіб унаслідок авіаційних та артилерійських обстрілів міста Суджа. Близько 100 осіб дістали поранення — тяжкі та середньої тяжкості” , — розповів речник комендатури ЗСУ в Суджі Олексій Дмитрашковський в ефірі марафону “Єдині новини”.
Цей напрямок залишається найгарячішим: від 45 до 60 бойових зіткнень відбувається на день. Однак, як стверджують експерти, українські мобільні бригади були від початку орієнтовані на такий характер боїв. Сили оборони активно використовують системи РЕБ для придушення російського сигналу, і безпілотники.
За інформацією Генерального штабу ЗСУ, за п’ять місяців Курської операції Росія втратила понад 38 тисяч солдатів. З них — близько 15 тисяч убитими. Сили оборони України взяли в полон 860 російських військових. Втрати Росії в техніці — 104 танки, понад півтисячі бойових броньованих машин, 330 артсистем, 12 РСЗВ, 12 засобів ППО, літак, три гелікоптери і понад 800 безпілотників.
Думки глядачів FREEДОМ
Пішов шостий місяць: що показала Курська операція ЗСУ? Таке запитання телеканал поставив глядачам. Популярні відповіді були зачитані в прямому ефірі:
- “Курська операція була б початком кінця війни (і РФ), якби була доведена до логічного кінця: походу на Москву! Але цього не сталося. А тепер шанс втрачено. Тому що росіяни зігнали в прикордоння купу військ”;
- “Це дуже дивна війна… Уявіть, що так би воювали з Гітлером! Тобто під час Другої світової через Україну йшли б труби, якими качали нафту, за яку Гітлер отримував би величезні гроші, що давали йому можливість продовжувати війну! І вбивати українців на їхній землі, де розташовані труби з його смертоносною нафтою… Тож, може, Україні час нарешті влаштувати “Курську операцію” по нафтопроводах?”;
- “Курська операція показала: єдине, що може змусити росіян запідозрити, що Путін їм набрехав про “священну війну”, це повернення війни до них! Але це тільки ті з росіян, кого безпосередньо бомблять і б’ють. Тому бомбити треба всю “країну”, в т.ч. Барнаул! І з усієї потужності! Тоді рятуючи від бомбардувань свої шкури і усвідомивши, що Путін веде їх до загибелі, росіяни від страху запанікують і хаос розвалить РФ. Тоді і війні кінець!”;
- “Потрібно мудро воювати, а для цього потрібна інтернет-інформаційна “Курська операція” на рівні мізків росіян. Тобто потрібен спецвідділ.Потрібно страшною Правдою ворога бити. Щоб “бойовий запал” росіян ослаб. Щоб дійшло: їх як м’ясних рабів женуть на забій. А Путін — ворог Росії та її дітей, який бреше крутіше Геббельса”;
- “Курська операція розкрила світові повну убогість Росії, а Путіна як дурного стратега, який уявив себе богом або близько того”.
Думки експертів
Про глобальну роль Курської операції у відбитті російської агресії, а також локальні цілі Сил оборони на цьому напрямку — в ефірі телеканалу FREEДОМ міркували:
- Сергій Братчук , речник Української добровольчої армії;
- Дмитро Снєгирьов , військово-політичний експерт;
- Іван Варченко , експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ.
СЕРГІЙ БРАТЧУК: Сили оборони України нав’язали російським військам невигідні правила бою
— Курська операція почалася 6 серпня минулого року — Сили оборони України увійшли на територію Російської Федерації. Хочу нагадати, що така ситуація на території Росії виникла вперше з часів Другої світової війни. Власне, це були превентивні дії української сторони для того, щоб російська армія своєю чергою не зайшла на території нашої Сумської та Чернігівської областей, більше не загрожувала Харківській області з півночі.
Правила маневрованої війни були нав’язані українською стороною. І, власне, це одна з головних відмінностей бойових дій на території РФ. Сьогодні російська військова авіація так званих військово-космічних збройних сил РФ зносить з лиця землі російські населені пункти. А ці бомби могли б падати на голови наших громадян у Сумській, Чернігівській, зокрема, і в Харківській областях, тобто — у прикордонні України.
Російська армія планувала вже п’ятий великий наступ у Курській області. Завдання росіян зрозуміле — не тільки витіснити ЗСУ, а й спробувати знову зайти на північ України для того, щоб загрожувати вже з цього напрямку. Не вийшло, не вийшло.
Втрати, яких зазнає російська армія в цих жорстоких, кровопролитних боях на Курщині, непорівнянні.
Є частини, які, якщо продовжуватимуть у такому самому темпі і з такою самою інтенсивністю атакувати Сили оборони України, то буквально протягом кількох днів, максимум, до тижня, можуть втратити боєздатність настільки, що їх доведеться виводити з цієї території. При цьому не допомогли російським окупантам навіть північнокорейські солдати, яких Путін купив як “гарматне м’ясо” у диктатора КНДР.
ДМИТРО СНЄГИРЬОВ: Курська операція увійде до підручників історії
— Російським окупантам не вдалося реалізувати на території Сумської області харківський сценарій, тобто створення буферної зони. Я нагадаю, відстань від обласного центру Суми до лінії державного кордону — не більше 30 км. Тому якби Сили оборони України не увійшли на територію Курської області, відповідно вже на території Сумської області, і, я не виключаю, самих Сум відбувалися б жорстокі бої. А це евакуація мирного населення, руйнування цивільної інфраструктури і, відповідно, окупація українських територій.
Українська сторона в моменті проведення Курської операцій продемонструвала свою суб’єктність.
Проведення Курської операції стало несподіванкою не тільки для росіян, а й наших західних партнерів. Українські силові органи не допустили витоку інформації про плани українського військового командування.
Росіян влаштовував план навіть без вторгнення на територію Сумської області. На їхню думку, вони змусили Генеральний штаб Збройних сил України передислокувати на територію Сумської області серйозні оперативні резерви для прикриття ліній держкордону.
А подальше, як то кажуть, увійде в підручники історії. Блискучий наступ Сил оборони України в Курській області — це не красиві і не гучні слова. Під час українського контрнаступу було захоплено дві лінії інженерних споруд російських військ, на будівництво яких з федерального і місцевого бюджету було витрачено понад 200 мільйонів доларів.
Під час українського контрнаступу, який став повною несподіванкою для російських військ, удалося взяти під свій контроль близько 1200 квадратних кілометрів РФ. Це був серйозний військовий, політичний і економічний сигнал Російській Федерації. І, відповідно, західним партнерам про те, що Україна може проводити не тільки активний характер оборони, а й успішний характер наступальних дій.
Слідчі органи РФ порушили низку кримінальних справ проти керівників Курської області через розкрадання бюджетних коштів, які були виділені на будівництво фортифікаційних споруд. Це призвело вже до політичної дестабілізації на території Курської області.
Витрати російського федерального бюджету на так звану соціальну допомогу вимушеним переселенцям склали рекордну суму 3 мільярди рублів. Тобто ці гроші не пішли на фінансування війни в Україні.
ІВАН ВАРЧЕНКО: Курська операція вже не дозволяє Путіну ділити українські території
— Курська операція поламала, по-перше, геополітичні розклади Росії на будь-які переговорні процеси.
Кремль відштовхувався від того, що треба виходити з ситуації, яка склалася “на землі”, маючи на увазі те, що захоплені Росією території залишатимуться під її контролем. Тепер у Кремлі не роблять таких заяв.
Темпи, з якими російські війська просуваються в Курській області, абсолютно не задовольняють їх, вони розуміють, що вони не встигають до будь-яких переговорних процесів. Звичайно ж, від цього нервують. Крім того, українці ще кілька днів тому продемонстрували не тільки здатності перебувати в динамічній обороні, а й контратакувати, звільняючи від російської присутності ще якусь частину землі.
Новини рубріки
Росія втрачатиме мільярди доларів щомісяця, — Кірбі про нові санкції США
11 січня 2025 р. 13:37