вологість:
тиск:
вітер:
“Рамштайн” і “Вісбаден” паралельно працюватимуть з надання військової допомоги Україні — роз’яснення Подоляка
У плані військової допомоги Україні тепер паралельно працюватимуть два формати — колишня Контактна група з оборони України (група “Рамштайн”) і координаційний центр НАТО в новий Центр допомоги НАТО для України у сфері безпеки та навчання NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine) зі штаб-квартирою в німецькому Вісбадені. Про це сьогодні, 11 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
Контактна група з оборони України діє з квітня 2022 року, у ній беруть участь понад 50 країн — як члени НАТО, так і ті, що не входять до Альянсу. Засідання групи проходять на американській військовій авіабазі “Рамштайн” у Німеччині, звідки й пішла назва формату.
“Рамштайн” на сьогодні виконує два базові завдання.
“Перше — інформаційно-політичне, тобто показати, що дійсно є альянс підтримки України. Це об’ємний альянс, кількість країн-учасниць розширюється. І друге завдання — модераційне, координаційне, тобто, грубо кажучи, зібрати всі дані, провести аналіз, на якому етапі війни ми перебуваємо, якої зброї бракує на полі бою, які види зброї є в країн-учасниць, як можна синхронізувати постачання і прискорити. Тому “Рамштайн” залишиться і буде продовжувати виконувати цю координаційну роль”, — розповів Подоляк.
“Рамштайн” важливий не тільки для України, а й для країн-учасниць. Тому що з таким типом війни західні країни не стикалися з середини ХХ століття, і досвід ведення повномасштабної війни їм дуже важливий.
“Грубо кажучи, вони тепер розуміють, що наявність на складах двох-трьох видів зброї не вирішує завдання, які стоять у таких повномасштабних війнах. І що не обійтися без координації, без синхронізації роботи мілітарних галузей цілої низки країн. Потрібна координація роботи військових виробництв цих країн, вибудовування логістики, швидке подолання бюрократичних дискусій, які часто сповільнюють процеси виробництва і поставок. Усе це зараз відпрацьовується всередині “Рамштайна”, і це приносить безсумнівну користь”, — зазначив радник глави ОПУ.
Домінуючу роль у “Рамштайні” відіграє Україна, що підвищує її суб’єктність серед країн НАТО та інших західних країн, які не є членами Альянсу, але також працюють у цьому форматі.
“Україна весь час ініціює дискусії, обговорення різних форматів допомоги або використання зброї. І це дуже активно впливає на нашу суб’єктність. Тобто сьогодні суб’єктність України і серед країн НАТО, і серед інших країн клубу “Рамштайн” безсумнівна, і вона домінує”, — наголосив Подоляк.
Ця домінантна роль України збережеться і в новій інституції допомоги — натовському центрі NSATU зі штаб-квартирою у Вісбадені, що розпочав роботу наприкінці 2024 року.
“Немає різниці, чи буде це називатися “Рамштайн” або “Вісбаден”. Це не принципово. Принципово, що домінуючу роль, координуючу роль відіграє Україна — з погляду запитів і надання інформації про те, що таке війна, і як цією війною потрібно керувати, як концепцією. І, безумовно, вкрай важливо, щоб продовжували домінувати такі ресурсні країни, як США, Велика Британія, Німеччина та інші. Дуже важливо, щоб вони продовжували насичення України необхідною кількістю зброї, високотехнологічної зброї”, — сказав спікер.
Подоляк пояснив, що “Вісбаден” відіграє роль оперативного центру, який швидко аналізує інформацію, що надходить з поля бою. “Рамштайн” же виконує функцію не тільки військово-інформаційного центру, а й також політико-інформаційного центру.
“Це паралельні інституції, які доповнюють одна одну. І побудований центр [НАТО у Вісбадені], і “Рамштайн”, безсумнівно, будуть повноцінно працювати до фіналу цієї війни. Підтримка України безсумнівна, і безсумнівна вона через такі інституції, якими є “Рамштайн” або “Вісбаден”, — резюмував він.
Як повідомлялося раніше , 9 січня на 25-й зустрічі Контактної групи з оборони України було ухвалено рішення, що учасники формату “Рамштайн” продовжать підтримувати Україну щонайменше до 2027 року.
У грудні 2024 року функцію координації поставок західної військової допомоги Україні перейшла від США до Північноатлантичного альянсу, для цього було створено нову місію “Підтримка і навчання НАТО для України” (NSATU). Рішення про її створення країни НАТО ухвалили на саміті у Вашингтоні в липні 2024 року. Цей крок спрямований на захист механізму підтримки Києва від потенційних рішень Дональда Трампа, який офіційно стане президентом США 20 січня.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Посланник із команди Трампа прибув до Ізраїлю задля угоди про припинення вогню в Газі - ЗМІ
11 січня 2025 р. 21:26
Представник Трампа по Україні підтримав іранську опозицію
11 січня 2025 р. 21:05
У столиці Монголії протестувальники вимагали відставки уряду
11 січня 2025 р. 20:59