вологість:
тиск:
вітер:
Навіть після зустрічі Трампа та Путіна перезавантаження відносин між РФ і США очікувати не варто, — Ференс
У команді обраного президента США Дональда Трампа визнали, що не завершать війну РФ проти України за добу. Це свідчить про те, що новообраний президент став акуратнішим і реалістичнішим у своїх прогнозах та оцінках. Але це не означає, що бачення Трампа сильно видозмінилося. На це в ефірі телеканалу FREEДOM звернув увагу кандидат політичних наук, засновник ГО “СД ПЛАТФОРМА” Богдан Ференс.
“Я прогнозував неодноразово, що Трамп до виборів і після виборів буде істотно відрізнятися. У контексті своєї виборчої кампанії він обіцяв багато чого з того, що від нього хотіли почути, напевно, не тільки в США, а й у європейських країнах. Тому у своєму стилі він досить пафосно обіцяв, що вирішуватиме дуже складні питання швидко й ефективно. Зараз Трамп — президент, якого обрали. Йому потрібно відповідати на запитання журналістів, насамперед на запитання, які сформувалися під час електоральної кампанії. Тому він акуратніший, реалістичніший у своїх прогнозах і оцінках”, — розповів експерт.
Водночас він зауважив: це не означає, що Трамп змінить своє бачення розв’язання проблеми чи підходи для розуміння ситуації.
“Є певні технології, які використовуються в той чи інший період для свого політичного позиціювання. Зокрема, нові терміни в контексті шести місяців якраз пояснюються тим, що тривають переговорні процеси, зокрема, залаштункові. І багато хто розуміє, що війни починаються дуже швидко, а от закінчуються, на жаль, дуже довго. Тому оцінювати ситуацію потрібно більш реалістично. Хоча потрібно визнати: фактор Трампа — це важливий елемент нинішнього геополітичного пазла, але він не ключовий у контексті завершення війни РФ проти України”, — зазначив засновник ГО “СД ПЛАТФОРМА”.
Він також прокоментував заяву Дональда Трампа про його готовність уже найближчим часом зустрітися з російським диктатором Путіним. На думку експерта, ця зустріч зараз потрібна і для Путіна, і для Трампа.
“Трамп за допомогою цієї зустрічі показує: я повернувся в Білий дім, я готовий розпочинати розв’язання дуже складних питань, і я можу розмовляти з поганими хлопцями, такими як Путін. Ви, європейські лідери й частина американського електорату, цього чекали, і я це роблю. Тобто, Трамп у своєму позиціюванні виглядає сильнішим. Тому він у цьому зацікавлений, як і його оточення. З іншого боку — Путін. Він не міг, напевно, мріяти, особливо після повномасштабного вторгнення, що з ним захоче поговорити світовий лідер до закінчення агресії РФ в Україні. Тому і Путін, і його оточення будуть максимально зараз хапатися за цей шанс. Разом з тим Путіну не потрібна формальна зустріч. Він спробує скористатися певним новим імпульсом, який зараз існує в контексті геополітичних змін із приходом Трампа в Білий дім. Але якогось перезавантаження відносин або ж розв’язання всіх питань, завершення війни справедливим миром, звісно ж, чекати не варто, на жаль. Це буде гра”, — вважає Ференс.
За його словами, зараз відбувається період зондування як з одного, так і з іншого боку. Але однозначно з боку РФ йтимуть торги щодо скасування санкцій.
“Я думаю, це буде одним з елементів переговорів однозначно. Для Росії, для Путіна, для політичної та силової еліти РФ дуже важливе питання санкцій, особливо в енергетичній сфері — звідки вони гроші беруть і корупційні свої схеми підживлюють. У США це розуміють, тому один з інструментів буде обговорення якраз цих питань. Але це — далеко не найголовніше. Я думаю, що порушуватимуть питання безпеки — це пріоритет для обговорення в контексті НАТО, звісно. Ну а хто більше отримає потім від тих чи інших форматів або зустрічей, я думаю, нам належить ще побачити”, — підсумував Богдан Ференс.
Новини рубріки
Про поїздку в Україну не може бути й мови - президент Словаччини
11 січня 2025 р. 23:47
Миротворці в Україні — це тільки частина гарантій безпеки, — Левусь
11 січня 2025 р. 23:04